TEMSA’dan 3 firmaya 17 adet Maraton VIP teslimatı « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 07:44

TEMSA’dan 3 firmaya 17 adet Maraton VIP teslimatı

TEMSA’dan 3 firmaya 17 adet Maraton VIP teslimatı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 15:10

3.420 views

TEMSA yurt içinde araç teslimlerine hız verdi. Maraton VIP ile şehirlerarası ulaşım şirketlerinden tam not alan şirket, Dae Turizm’e 10 adet, Niğde Aydoğan Turizm’e 4 adet ve Yükseller Aksaray Birlik Turizm’e 3 adet olmak üzere toplamda 17 adet Maraton VIP otobüs teslim etti.

TEMSA Ulaşım Araçları, ihraç ettiği otobüslerle yurtdışında atağa geçerken yurtiçinde de araç parkını genişletmeyi sürdürüyor. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte filolarını büyütmeye giden şirketlerin tercihi yine TEMSA oldu. TEMSA son olarak, Dae Turizm’e 10 adet, Niğde Aydoğan Turizm’e 4 adet ve Yükseller Aksaray Birlik Turizm’e 3 adet olmak üzere toplamda 17 adet Maraton VIP otobüs olmak üzere toplamda 4 adet otobüs teslimatı gerçekleştirdi.

DAE TURİZM FİLOSUNA 10 ADET MARATON VIP EKLEDİ

Kamil Koç’un Bodrum işletmeciliğini yürüten Dae Turizm, filosuna 10 adet Maraton VIP kattı.  Araçlar Adana’da düzenlenen törenle Dae Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Coşkun, Yönetim Kurulu Üyesi Barış Coşkun’a TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ tarafından teslim edildi.

TERCİHİMİZ YİNE TEMSA OLDU

TEMSA Maraton VIP yatırımlarına yönelik açıklamalarda bulanan Dae Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Barış Coşkun, “Yeni aldığımız Maraton VIP araçlarımız yine Kamil Koç filosunda hizmet verecek. Bodrum, Çeşme, Özdere hattında çalışacak. Filomuzun tamamı TEMSA marka araçlardan oluşuyor. 23 adet Safir aracımız bulunuyor. 10 adetlik Maraton VIP yatırımı ile bu sayı 33’e ulaştı. Filomuzdaki TEMSA araçlardan duyduğumuz memnuniyet yeni yatırımlarımızı da TEMSA’dan yana tercih etmemize vesile oldu.

Maraton tercihimizde teknolojik açıdan üst düzeyde bir araç olması etken oldu. Ayrıca Maraton kullanıcıları ile yaptığımız görüşmelerde yakıt tüketimi konusunda duyulan çok yüksek bir memnuniyet seviyesi var. Yeni kullandıkları motor teknolojisi sayesinde “Yakıtta cimri bir araç” olması çok cazip, düşük yakıt tüketimi var. TEMSA’nın satış sonrası süreçlerinden de oldukça memnunuz. Kaptanların duyduğu memnuniyette yeni yatırımlara ışık tutuyor. Yıl sonuna doğru filodaki tüm araçları yenileme planımız var. Eylül-Ekim gibi filonun tamamını yenilemiş olacağız Gönlümüz TEMSA’dan yana” dedi.

DAE TURİZM’İN FİLOSUNUN TAMAMI TEMSA

TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ ise, filosunun tamamı TEMSA marka araçlardan oluşan Dae Turizm’e 10 Maraton VIP teslimatı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu yıl Ramazan Bayramı ile birlikte sezon açıldı. Bayram sürecinde yolculuk talebinden de firmalar memnun. Sezondan da beklentiler yüksek. Bu beklentiler doğrultusunda firmalar yeni yatırımlarla filolarını güçlendiriyor. Dae Turizm’de seyahatlerde konfor düzeyi yüksek hizmet sunabilmek adına Maraton VIP yatırımında bulundu. Filosunun tamamının TEMSA marka araçlardan oluşması da bizleri ayrıca gururlandırıyor. Maraton VIP araçlar, Kamil Koç filosunda hizmet verecek. Yeni araçların hem Dae Turizm’e hem de Kamil Koç’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum. Dae Turizm ile iş birliğimiz artarak devam edecek” dedi.

NİĞDE AYDOĞANLAR TURİZM’E 4 ADET MARATON VIP

2004 yılından beri şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Niğde Aydoğanlar Turizm filosunu 4 adet Maraton VIP ile güçlendirdi. Araçlar Adana’da düzenlenen törenle Niğde Aydoğanlar Turizm’e teslim edildi. Törene Niğde Aydoğanlar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydoğan ve TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ katıldı.  Niğde Aydoğanlar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydoğan, TEMSA Maraton VIP yatırımı ve sektörle ilgili açıklamalarda bulundu.

YIL SONUNA KADAR 11 ARAÇLIK YATIRIM

2012 yılından sonra ilk kez TEMSA yatırımına yöneldiklerini belirten Murat Aydoğan, “Yeni TEMSA Maraton VIP araçların konfor düzeyini beğendik.  Yakıt tüketimine de yönelik çevremizdeki arkadaşlarla görüşmelerde bulunduk. Onların da araçtan duydukları memnuniyeti görünce TEMSA Maraton VIP yatırımına yöneldik. Araçların bagaj kapasitelerinin de beklentilerimize uygun olması bizi mutlu etti ve 4 adet Maraton VIP 2+1 araç yatırımında bulunduk” dedi.

Yıl sonuna kadar 11 adetlik otobüs yatırımı planladıklarını bunun 6’sının yine Maraton VIP olmasını istediklerini belirten Murat Aydoğan, “Yeni yatırım artık bir zorunluluk haline geldi. Araçların fiyatları sürekli artıyor. Yeni araca yetişmek daha güç oluyor. Araçlar da arsa gibi sürekli değerleniyor. Eski araçların servis, yedek parça ve bakım maliyetlerinin artması ayrıca yeni model araçların daha düşük yakıt tüketimine sahip olması yeni araçlara yöneltiyor. Yeni aldığımız araçlarla filomuzdaki otobüs sayısı da 30’a çıkmış oldu” dedi.

YENİ YATIRIMLARLA MALİYETLERDE KONTROL ALTINA ALINABİLİYOR

TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ, Niğde Aydoğanlar Turizm’in tamamı özmal araçtan oluşan bir filo ile hizmet verdiğine dikkat çekerek, “Firma yeni araçlarla filosunu büyütüyor. 4 Maraton VIP yatırımının yanı sıra yeni Maraton yatırımları da yapmayı planlıyor. Maraton VIP araçlarımız düşük yakıt tüketiminin yanı sıra, bagaj genişliği ve konfor düzeyi ile sektör mensuplarında memnuniyet yaratıyor. Yeni yatırımlarla firmalar bir anlamda zorlu süreçlerde maliyetlerini kontrol altına alma imkanına sahip olabiliyorlar. Niğde Aydoğanlar Turizm’e yeni Maraton VIP araçlarımızın hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum” dedi. 

YÜKSELLER AKSARAY BİRLİK FİLOSUNA 3 ADET MARATON VIP KATTI

TEMSA Yükseller Aksaray Birlik Turizm’e 3 adet Maraton VIP teslimatı gerçekleştirdi. Araçlar Adana’da düzenlenen törenle Aksaray Birlik Turizm sahibi Ayhan Yüksel’e TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ tarafından teslim edildi.

Yükseller Aksaray Birlik Turizm firma sahibi Ayhan Yüksel yeni yatırımlar ve sektördeki gelişmelere yönelik açıklamalarda bulundu.  50 yılı aşkın süredir taşımacılık alanında olduklarını ve bu işin baba mesleği olduğunu belirten Ayhan Yüksel, “2008 yılında şehirlerarası alanına adım attık. Şehirlerarasının yanı sıra turizm taşımacılığı ve personel servis taşımacılığı işimiz bulunuyor. Turizm ve servis işi ile birlikte 50 civarında aracımız bulunuyor” dedi.

ARTAN MALİYETLERİMİZDE TERCİHİMİZ MARATON VIP OLDU

Yükseller Aksaray Birlik Turizm filosunda 17 araç bulunduğunu ve bu araçların 3 adetinin 2018 model Safir araç olduğunu belirten Ayhan Yüksel, “TEMSA Maraton tercihimizde bagajının geniş olması, yolcu için konfor düzeyinin yüksek olması etken oldu. Çevremizdeki pazar araştırmamız sonucunda, Maraton aracının düşük yakıt tüketimi olduğu geri bildirimini aldık. Bu artan maliyetler çerçevesinde bizim tercihimizde çok önemli bir unsur oldu” dedi.

PLANIMIZDA 2 MARATON YATIRIMI DAHA VAR

Yeni otobüs yatırımına yönelik yine planlarının olduğunu belirten Ayhan Yüksel, “2 Maraton daha yatırım planımız var. Biraz önümüzü görmemiz gerekiyor. Sektör için kamu biletteki KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e iyi çekilmesi olumlu yönde etki eder” dedi.

SATIŞ ÖNCESİNDE DE SONRASINDA MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDAYIZ

TEMSA Otobüs Satış Direktörü Baybars Dağ, Yükseller Aksaray Birlik Turizm sahibi Ayhan Yüksel ve ailesinin çok uzun yıllardır taşımacılık alanında olduğunu belirterek, “Ailenin bütün işi taşımacılık. Bu işe yatırım yaparak işlerini büyütmeyi hedefliyorlar. Bu hedef doğrultusunda da tercihleri Maraton VIP oldu. Filolarında da 3 Safir aracımız bulunuyor. Biz iş birliği sürecinde hem satış sırasında hem de satış sonrasında müşterilerimizle diyalog halinde olmaya özen gösteriyoruz. Bu yakın diyalog yeni iş birlikleri getiriyor. Yeni Maraton VIP araçlarımızın Yükseller Aksaray Birlik ailesine hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.