‘Vurun abalıya’ misali otobüsçüye zulüm yapılıyor; TOF, TOFED nerede? « Güle Güle Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 12:01

‘Vurun abalıya’ misali otobüsçüye zulüm yapılıyor; TOF, TOFED nerede?

‘Vurun abalıya’ misali otobüsçüye zulüm yapılıyor; TOF, TOFED nerede?
Son Güncelleme :

18 Ekim 2022 - 16:23

938 views

Kesatın tam ortasındayız. ‘Ne kadar daha az zarar yaparız’ı yaşadığımız bu dönemde, zam yağmurlarıyla karşı karşıyayız. Özellikle otogar çıkışlarına yapılan zamlara federasyonların gerekli tepkiyi verememesi, esnaf cephesinde tepkiyle karşılanıyor.

Sezon bitti otobüsler boş gidip, boş geliyor. Yani kazancı değil, daha az zararı hesapladığımız dönemdeyiz. Zaten mazot fiyatları almış başını gidiyor, bu da yetmezmiş gibi otobüsçüye bir darbe de otogar çıkışlarından geldi; hem de öyle böyle değil…

Son olarak İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde otobüs çıkış ücretleri 350 TL oldu.  Transit araçlardan bile 15 dakikayı geçtikten sonra 350 lira para alınıyor. Otobüsçü bu zor günde bu zulüm ile karşı karşıya kaldı ve maalesef kendisini sahipsiz görüyor.

…VE soruyorlar: Bizler tam bir açmazla karşı karşıya iken, ayakta durma mücadelesi verirken Ulaştırma Bakanlığı, ulaştırma bölge müdürlükleri, federasyonlar, sivil toplum kuruluşları nerede? Neden bu konu ile ilgili bir girişimde bulunmuyorlar! Bulunuyorlarsa da neden bir adım dahi öteye gidilemiyor, neden çözüm bulunamıyor? Sektör ağırlığını neden koyamıyor?

Gülegüle Gazetesi ve gulegule.com.tr olarak, sektöre karşı duyduğumuz sorumluluk gereği bu konunun takipçisi olacağız.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.