VOLKAN METRO İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRÜ NEŞET ERGÜN İBB’YE SESLENDİ: Benim yediğim 2 milyon liralık ceza ne olacak? « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 08:08

VOLKAN METRO İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRÜ NEŞET ERGÜN İBB’YE SESLENDİ: Benim yediğim 2 milyon liralık ceza ne olacak?

VOLKAN METRO İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRÜ NEŞET ERGÜN İBB’YE SESLENDİ: Benim yediğim 2 milyon liralık ceza ne olacak?
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2024 - 8:59

93 views

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 60 dakikalık süreyi 90 dakikaya çıkararak, peron cezaları sorununu sektörün beklentileri doğrultusunda çözüme kavuşturdu. Ama milyonluk cezalar ortada duruyor. İBB’in daha önce verdiği söze dikkat çeken Neşet Ergün, cezaların da affedilmesi gerektiğini dile getirerek ‘benim 2 milyon liraya yakın yediğim ceza ne olacak’ dedi.

BÜYÜK İstanbul Otogarı’nın işleticisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, büyük bir dirayet örneğini sergileyerek, otobüsçünün sırtındaki ‘peron cezaları’ sorununu çözdü.

Buna göre otobüsler artık 60 dakika değil, 90 dakika içerisinde otogardan çıkış yapabilecek.

Bu karar, otobüsçü cephesinde çok büyük bir sevinç yarattı.

Cezalar da affedilsin

Defalarca gazetemiz aracılığıyla konuyla ilgili çağrılarda bulunan Volkan Metro İstanbul Bölge Müdürü Neşet Ergün, alınan kararın çok yerinde bir karar olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

Otobüslere peron bölgesini terk etmek için bir süre tanıması, mantık açısından doğru bir uygulama aslında. Yanlış olan, sürenin kısalığıydı. 60 dakika içerisinde otobüsün çıkış yapması imkansızdı.

En seri haliyle bile otobüsün terk etme süresi 77-80 dakikayı buluyor. Hal böyle olunca da hemen her seferde ceza kesiliyor.

Konuyu her platformda defalarca dile getirme ize rağmen, uygulama uzun süre devam etti.

Biz, bir kere daha otogar yönetimi ile görüşüp süreyi uzatmalarını istedik. Bize 90 dakika için söz verdiler.Bu söz üzerine biz de ‘artık ceza kesmezler’ dedik, ama öyle olmadı.

Kendi firmam adına söylüyorum, kesilen ceza 2 milyona yaklaştı.Şimdi soruyorum, madem bu uygulama yanlıştı ve siz yanlıştan döndünüz o zaman bu yanlışın faturasını neden biz otobüs firmalarına ödetiyorsunuz?Süreyi 90 dakikaya çıkardınız o zaman sadece bu süreyi aşanların cezasını kesin!Bugüne kadar diyalog yoluyla pekçok sorunumuzu çözen İBB’den peron cezalarını da affetmesini istiyor, bekliyoruz.Biz hiçbir zaman İBB ve otogar yönetimiyle karşı karşıya gelmek istemeyiz, çözümü de en son seçenek olarak hukuk ve yargıya taşırız.

Bekleme süresini uzatan İstanbul Büyükşehir’den cezalar konusunda da aynı hassasiyeti göstermesin bekliyoruz…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.