TOFED, İstanbul otogarında ‘2.000 kişilik’ Aşure dağıttı « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 08:54

TOFED, İstanbul otogarında ‘2.000 kişilik’ Aşure dağıttı

TOFED, İstanbul otogarında ‘2.000 kişilik’ Aşure dağıttı
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2022 - 15:38

1.531 views

Görkemli iftar sofralarıyla gönülleri hoş eden TOFED, geçen hafta da Büyük İstanbul Otogarı’nda düzenlediği Aşure Günü etkinliğinde 2 bini kişiyi ağırladı. Etkinlikte konuşan Genel Başkan Av. Birol Özcan, mübarek muharrem ayının önemine dikkat çekerek, bu güzel paylaşım sofrasına icabet edenlere teşekkür ediyorum dedi

İSLAM dininin temelinde ‘paylaşmak’ vardır ve bu yüzden de her ramazanda iftar, muharrem ayında ise aşure sofraları kurulur. Otobüs sektöründe de bu paylaşım sofraları hiçbir zaman eksik olmaz; durum ne olursa olsun, koşullar ne olursa olsun…

Sektörün en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), kurulduğu günden bu yana (pandemi hariç) her yıl düzenlediği dev iftar sofralarıyla herkesin gönlünü hoş eder.

Bu yılda düzeni bozmayan TOFED, geçen hafta Büyük İstanbul Otogarı’nda ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenledi.

Sektör paydaşlarının da hazır bulunduğu etkinlikte, 2.000’i aşkın kişiye aşure dağıtıldı.

Genel Başkan Av. Birol Özcan, Başkan Vekili Erdem Yücel, Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ve yönetim kurulu üyeleri; gelen tüm konukları karşılayıp güzel bir ev sahibi örneği sergiledi.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Av. Birol Özcan, ‘Dinimiz; sevgiyi, hoş görüyü ve her şeyden de önemlisi paylaşmayı temeline almıştır.

Her ramazan ayında kurulan iftar sofralarıyla bunları hatırlamış oluyor, hatırlatmış oluyoruz.

Aşure de tıpkı iftar gibi paylaşıma dayanır. TOFED olarak bu Aşure Günü etkinliğimizle, hem sektör mensuplarıyla bir araya gelip kaynaşalım istedik hem de bu güzel geleneğin sürmesine katkıda bulunalım dedik.

Umduğumuzun üzerinde ilgi gören bir etkinlik oldu. Tüm katılanlara teşekkür ediyor; muharrem ayı ve Aşure Günü’nün hayırlar getirmesini Canab-ı Allah’tan diliyorum’ şeklinde konuştu.     

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.