Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 14:20

Son Güncelleme :

14 Aralık 2022 - 22:19

498 views

TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel’den sektöre çağrı:

Bu fırsatı kaçırmayın geç kalmadan kaydınızı yaptırın
Sektör sorunlarının çözümü için çalışmalarına aralıksız devam eden TOFED, geçtiğimiz günlerde sektöre can suyu olacak bir projeyi duyurmuştu.

MEB-MESEM işbirliği ile başlatılan Ustalık Telafi Programı ile hem firma sahiplerine ekonomik destek sağlanacak hem de çalışanlara sertifika kazandıracak olan projede başvuru tarihinin sonuna yaklaşılıyor. Son başvuru tarihi 31 Aralık olan program için TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel, sektöre önemli çağrı da bulundu. Yücel; ‘Sektörümüzün içinde bulunduğu sıkıntılara bir nebze olsa can suyu olacak olan Ustalık Telafi Programı projesini çok şükür sektörümüze duyurduk, firmaların çoğuna 7 ay boyunca devletten hibe aldık. Bu projenin patrona hizmeti kadar, çalışanlar için de çok önemli fonksiyonu var. Program sonunda alınacak sertifika Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve bu belge yarın öbür gün sektörümüzde aranan bir belge haline gelecek. Bu yüzden hala başvuru yapmamış sektör mensuplarımıza tekrardan seslenmek istiyorum. Başvuru için çok az zamanınız kaldı.. 31 Aralık’ta başvuru süresi bitiyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik krizlerin bizleri zorladığı bu dönemde ciddi bir faydası olacağına inanıyoruz. Tüm sektörümüz tekrardan bu programdan faydalanmaya davet ediyoruz. Sektörümüzün önündeki engelleri az da olsa aşması için TOFED olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyorum’ dedi.


Ayrıca TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel yakın zamanda sektöre daha da büyük bir proje getireceklerini ve tüm sektörün bu projeden faydalanabileceğinin müjdesini de verdi.
Yeni proje ile ilgili tüm detayları önümüzdeki günlerde siz değerli okurlarımızla paylaşacağız…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.