Systemtranspor’tan ‘4 Yıldız’lı yatırım « Güle Güle Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 19:28

Systemtranspor’tan ‘4 Yıldız’lı yatırım

Systemtranspor’tan ‘4 Yıldız’lı yatırım
Son Güncelleme :

18 Aralık 2022 - 10:07

131 views

‘Umut varsa, yatırım kaçınılmaz’ ilkesinden hareket eden Systemtransport, emekter kaptanları Ali Rasim Sarı ve Tuna Gündemir’e ithafen; Hassoy’dan 2 adet 2+2 Tourismo aldı. Yıl içinde hafif ticari araçları da filosuna katan şirket, 2022’de toplam 4 adet Mercedes-Benz otobüs yatırımı yapmış oldu…

TURİZM taşımacılığı sektörünün kurumsal markası Systemtransport, pandeminin sona ermesiyle birlikte araç yatırımı için gaza bastı.

Şirket, artık geride bırakacağımız 2022 yılında önemli sayıda araç yatırımı yaptı. Bir yandan Mercedes-Benz Sprinter ile filosunun güçlendiren Systemtransport, diğer taraftan da pahalı maliyetlerine rağmen ‘Yıldız’ otobüs yatırımı yapmaktan da geri durmadı.

Daha önce 2 adet Mercedes otobüs alan firma, geçen hafta da Mercedes-Benz Türk’ün güçlü bayisi Hassoy Motorlu Vasıtalar üzerinden 2 adet 2+2 Tourismo 16 yatırımı gerçekleştirdi.

Bu yatırımı anlamlı kılan bir diğer nokta ise, Systemtransport’un bu otobüsleri şirket kurulduğu günden bugüne yanında çalışan emektar kaptanları  Ali Rasim Sarı ve Tuna Gündemir’e ithafen almış olması…

Konuyla ilgili gazetemize kısa bir açıklamada bulunan Systemtransport Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın Arık, şunları söyledi:

‘Sıkıntılı bir sürecin ardından, turizm açısından parlak bir yıl yaşıyoruz. Uzun süre yatırım yapamadık ve hatta elimizdeki araçların bir kısmını satmak durumunda kaldık.

Bunun sonucu olarak filomuz küçüldü ve yaşı arttı. Biz Systemtransport olarak bu açığı kapatmak adına araç yatırımları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Bir yandan ihtiyacımız olan hafif ticari araç alıyoruz, diğer taraftan ise büyük otobüs yatırımları yapıyoruz. Son aldığımız 2 adet Tourismo ile birlikte 2022 yılı içerisinde toplam 4 adet Mercedes-Benz otobüs almış olduk.

Bu alımda bizlere desteğini esirgemeyen Mercedes-Benz Türk ve Hassoy yetkililerine teşekkür ediyorum. Otobüsleri ithaf ettiğimiz değerli emektar kaptanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum’…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.