SİZ YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN BİZ YAPALIM « Güle Güle Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 19:45

SİZ YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN BİZ YAPALIM

SİZ YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN BİZ YAPALIM
Son Güncelleme :

29 Ekim 2023 - 15:13

343 views

Güzel başlamış, İstanbul Otogarı’nı bugünlere birlikte getirmiştik. İBB, Anadolu Otogarı ve cep terminelleri konusunda da umut vermişti. Ama sadece umut! Otobüsçü, ‘Yetti artık, bırakın biz yapalım bari’ diyor.

İBB, sorunları tarafların da içerisinde yer aldığı katılımcı bir anlayışla çözeceğiz demişti. Otogar meselesinde böyle yaptı, bölüşümü ve dönüşümü kavgasız gürültüsüz halletti. Sektörle olan bu güzel diyalog toplantılar ve kurulan İstanbul Ulaştırma Platformu ile taçlandırılmıştı. Toplantı ve görüşmelerde sektörün can alıcı sorunlarından olan Anadolu Otogarı ve cep terminallerinin yapılması sık sık gündeme gelmiş, İBB kurmayları taleplere sıcak bakmıştı. Bu bakış, maalesef sadece bakışlarda kaldı.
SON toplantı İBB sahipliğinde yapıldı. Konu yine gündeme geldi; İBB kurmayları söz konusu projeler için Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler sonrasını işaret etti. Yani hayal kırıklığı. Öte taraftan ne malum kazanacakları… Projelere hemen başlanması gerektiğini dile getiren TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, ‘4 yıl boyunca bize hep haklısınız dediler, ama en küçük bir adım dahi atılamadı. İBB’ye sesleniyorum; bırakın otogarı da cep terminalini de biz yapalım. Ya bize yer söyleyin, ya da söylediğimiz yerleri onaylayın. Otogar ve terminallerin yapılmaması büyük maliyet ve büyük eziyet; yükü kaldıramıyoruz artık!

İstanbul Ticaret Odası Ulaştırma ve Lojistik İhtisas Komitesi, İBB’nin ev sahipliğinde üçüncü toplantısını
gerçekleştirdi. Katılımcılar sorunların çözümü için artık somut adımların atılmasını istedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.