OİSD, muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 08:57

OİSD, muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi

OİSD, muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi
Son Güncelleme :

19 Ekim 2022 - 12:16

215 views

Daha önce de Ankara’da ziyaretler gerçekleştiren Otobüs İşletme Sahipleri Derneği (OİSD) yönetimi, geçen hafta da önce CHP genel merkezde, ardından da Ulaştırma Bakanlığı’nda önemli görüşmeler yaptı. Dernekten yapılan açıklamada, yapılan ziyaretlerin çok verimli geçtiği dile getirildi. 

SEKTÖRÜN sivil kuruluşları, mevzuat başta olmak üzere yaşanan sıkıntıların çözümü için yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Bu girişimler, çalıştay gibi olumlu sonuçlar da veriyor.

Bir başka ve etkili girişim de patronların derneği Otobüs İşletme Sahipleri Derneği’nden (OİSD) geldi. OİSD, Karadeniz ziyaretinin hemen akabinde Başkent Ankara’da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk olarak Ulaştırma Bakanlığı’nda kritik bir görüşme gerçekleştiren heyet, ardından  CHP genel merkezini ziyaret edip Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarıyla görüştü. Konuyla ilgili OİSD yönetiminde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

Bakanlıkta önemli görüşme

OİSD Dernek Yönetim Kurulu olarak, yoğun tempoda çalışmaya devam ediyoruz. Geçen hafta Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illerine yapılan ziyaretten sonra 5 Ekim’de Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Selim Dursun, Samsun Milletvekili Sayın Fuat Köktaş ve Ulaştırma Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Murat Baştor ile sektörel konular istişare edilerek önemli sonuçlar alındı.

Özellikle sektöre giriş bariyeri, fiyat istikrarı, online biletlerde fiyat tarifesine uyulması, minibüslerin D1 yetki belgesi ile 31.12.2022’den sonra kullanılmaması, T1 ve T2 terminallerinin giriş çıkış ücretlerine uymaya zorlanması, terminallerin yapım ve işletme gibi kararlarının sektörel paydaşlarla paylaşılması gibi konular konuşuldu.

Kılıçdaroğlu yakından ilgilendi

Yönetim Kurulu olarak öğlenden sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağbaba ve Hatay Milletvekili Serkan Topal ile bir araya gelen Yönetim Kurulumuz, sektörün genel bir sunumunu yaparak sayın Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyelerin sahibi olduğu otogarlara dair yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerimizi arz etti.

Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısına talimat vererek derneğin taleplerinin iletilmesini ve çözüm önerilerinin dikkate alınması istedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.