Mercedes-Benz Türk Ventures başvuruları devam ediyor « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 08:23

Mercedes-Benz Türk Ventures başvuruları devam ediyor

Mercedes-Benz Türk Ventures başvuruları devam ediyor
Son Güncelleme :

30 Nisan 2022 - 17:03

294 views
  • Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı başvuru toplamaya devam ediyor.
  • Söz konusu programa; Türkiye’de kurulu pazara çıkmış veya çıkma aşamasındaki girişimler ile teknoloji geliştirme bölgelerinde kurulu teknopark firmaları ve THS 6 seviyesindeki girişimler8 Mayıs 2022 gece yarısına kadarbaşvurabilecek.

2017 yılında StartUP programı ile Türkiye’nin yenilikçi kalkınmasına destek vermeye başlayan Mercedes-Benz Türk,“Mercedes-Benz Türk Ventures” adını verdiği fon ile verdiği bu desteği 2022’de daha odaklı ve daha uzun soluklu bir yatırım programına dönüştürdü. Mercedes-Benz Türk’ün 2021 yılında gerçekleştirdiği teşvikli AR-GE harcamalarınınyüzde 2’sini yenilikçi girişimlere aktaracak olan fon, Türkiye’deki girişim ekosistemine yatırım yaparken, şirketin gücünü ve olanaklarını mobilite dünyasını değiştirecek girişimlere açıyor.

Türkiye’dekurulu pazara çıkmış veya çıkma aşamasındaki girişimler ile teknoloji geliştirmebölgelerinde kurulu teknopark firmaları ve THS 6 seviyesindeki girişimlerin katılımına açık olanMercedes-Benz Türk Ventures xFark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı için başvurular 8 Mayıs 2022 gece yarısına kadar kabul edilecek. Programa başvuru yapmak isteyen girişimler başvurularınıhttps://www.farklabs.com/mbtventures adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyor.Mayıs ayı sonunda sonuçlanacak ön elemeyi geçen startuplaraltı hafta sürecek eğitim ve mentorluk programına katılacaklar. Programı takiben Temmuz ayında gerçekleştirilecek Bootcamp ve Demo Day’in ardından yatırım yapılacak girişimler belirlenecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.