Mercedes-Benz Otomotiv’in genç kadınları desteklemek için başlattığı She’s Mentoring Programı için başvuru süreci tamamlandı « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 08:37

Mercedes-Benz Otomotiv’in genç kadınları desteklemek için başlattığı She’s Mentoring Programı için başvuru süreci tamamlandı

Mercedes-Benz Otomotiv’in genç kadınları desteklemek için başlattığı She’s Mentoring Programı için başvuru süreci tamamlandı
Son Güncelleme :

14 Mart 2024 - 12:30

430 views
  • Mercedes-Benz Otomotiv, genç kadınları sosyo-ekonomik olarak güçlendirmeye ve kariyer yolculuklarında desteklemeye devam ediyor.
  • Başvurular 8 Mart’ta tamamlandı ve sadece üç haftalık başvuru sürecinde toplamda 521genç kadın, Türkiye’nin 47 farklı ilinden programa başvuruda bulundu.
  • “Sürdürülebilirlik”, “İnovasyon&Teknoloji” ve “Yaratıcı Endüstriler” olmak üzere üç kategoriden uygun kapsamlarda yer alacak mentiler, öncü isimlerden oluşan mentorlarla eşleştirilecekler.
  • Üç kategorinin birincilerine toplamda1 milyon TL para ödülü, tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı eğitim desteği kapsamında paylaştırılacak.

Mercedes-Benz, kadınları güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği She’s Mercedes platformuyla2015 yılından bu yana 70’den fazla ülkede hayalleri olan kadınlarla bu hayalleri gerçeğe dönüştüren kadınları bir araya getiriyor.

Mercedes-Benz Otomotiv, 2019 yılında Türkiye’de faaliyete geçirdiği She’s Mercedes platformunu bir adım daha ileriye taşıyarak, ilhamını birbirinden alan güçlü kadınları buluşturacak ve genç kadınlara kariyer yolculuklarında destek olacak “She’s Mentoring” programını geçtiğimiz ay duyurdu. Programa başvurular8 Mart’ta tamamlandı ve 47 farklı ilden, toplamda 521 genç kadın programa başvuruda bulundu. Başvurular arasında Kıbrıs, Polonya, Almanya ve Amerika gibi ülkeler de yer aldı.

Her bir kategoriden ilk elemeyi geçen adaylar, ikinci aşamada projelerini ve kariyer hedeflerini anlattıkları videolarını paylaşacaklar. Fox HR tarafından yapılacak uluslararası standartlarda yetkinlik değerlendirmesi ile jüri üyeleri tarafından bir seçim değerlendirmesi olacak.

Seçim aşaması tamamlandıktan sonra ”Sürdürülebilirlik, İnovasyon &Teknoloji ve Yaratıcı Endüstriler” olmak üzere üç kategoride seçilen mentiler, ilham alanlarına göre belirlenmiş öncü mentor isimler ile eşleştirilecekler. Mentorlar, bu program boyunca deneyimlerini ve bilgilerini mentilere aktararak onların projelerini geliştirmelerine yardımcı olacaklar. Bu sayede mentiler, kariyer hedefleri için strateji geliştirme ve profesyonel ağ kurma konusunda mentorlardan destek alabilecekler. Program sonunda jüri tarafından üç farklı kategoride birinci olarak seçilen mentilere toplamda 1 milyon TL’lik para ödülü, tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı eğitim desteği kapsamında paylaştırılacak.

Ayrıca program, menti olarak seçilemeyen ancak jüri seçimi öncesi son elemeye kadar gelen tüm adaylara ilgili kategori öncüleri ile online eğitimlere ve She’s Dreaming buluşmalarına katılma fırsatı sunuyor. Bu buluşmalar sayesinde katılımcılar, kişisel farkındalık, öz motivasyon & ilham, yeni nesil liderlik ve networking gibi birçok farklı konudaki çevrimiçi eğitimlerle kendilerini geliştirme imkanı bulabilecekler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.