Karsan, Lüksemburg Hidrojen Vadisi Açılışında e-ATA HYDROGEN ile Yerini Aldı! « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 14:48

Karsan, Lüksemburg Hidrojen Vadisi Açılışında e-ATA HYDROGEN ile Yerini Aldı!

Karsan, Lüksemburg Hidrojen Vadisi Açılışında e-ATA HYDROGEN ile Yerini Aldı!
Son Güncelleme :

18 Haziran 2024 - 11:39

429 views

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla dünyada toplu ulaşımın elektrikli ve otonom araçlara dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, geleceğin teknolojisi hidrojeni kullanmaya başlayan ilk üreticiler arasında yer alıyor. Lüksemburg Hidrojen Vadisi’nin (LuxHyVal) açılışına katılan Karsan, daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir gelecek hedefleri doğrultusunda doğadan ilham alarak ürettiği hidrojen teknolojisine sahip e-ATA HYDROGEN aracını sergiledi. Karsan e-ATA HYDROGEN’in açılışta yoğunilgi gördüğünü söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan olarak, LuxHyvAL’in toplu taşıma filosunun yüzde 10’unu hidrojenli araçlardan oluşturma hedefini destekleyen bu projenin bir partneri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Lüksemburg’da e-ATAK modelimizlegeçtiğimiz yıl yüzde 38’lik pay ile elektrikli otobüs pazarının lideri konumunda yılı kapattık. Sıfır emisyon hedeflerimiz doğrultusunda toplu taşımaya katkı sağlamaya aralıksız devam ederken, hidrojen teknolojisinde de önemli adımlar atıyoruz. Hidrojen yakıtlı araçlar, küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadelede büyük bir avantaj olarak görüldüğünden, özellikle  Avrupa Birliği sıfır emisyonlu araçların benimsenmesini teşvik etmek için ciddi politikalar ve destekler sunuyor. Biz de e-ATA HYDROGEN gibi sınıfının en iyi özelliklerine sahip araçlarımızla bu dönüşümde öncü olmayı hedefliyoruz” dedi.

Dünyada toplu ulaşımın elektrik,hidrojen ve otonom teknolojileri iledönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, uluslararası organizasyonlarda yer almaya devam ediyor. “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla başta Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya olmak üzere dünyada en fazla tercihe dilen markaları arasında yerini alan Karsan, Lüksemburg Hidrojen Vadisi’nin (LuxHyVal) açılışında yerini aldı.

Toplu ulaşımda sıfır emisyon vurgusu!

Avrupa Birliği heyeti, bakanlık ve belediye temsilcileri, Sales Lentz ve Karsan firmalarının yöneticileri ile çok sayıda basın mensubunun katılımlarıyla gerçekleşen törende Karsan,hedef pazarlarından biri olan Lüksemburg’daki etkinlikte, katılımcılara ve ziyaretçilere çevre dostu ulaşım çözümlerinin ötesini e-ATA HYDROGEN modeliyle tanıttı.Marka böylece, daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek hedefleri doğrultusundadoğadan ilham alarak ürettiği ve yeşil hidrojen teknolojisine sahip e-ATA HYDROGEN ile sıfır emisyon vurgusu yapmış oldu. Pazarınelektrikli toplu taşıma dönüşümüne öncülük eden operatörlerinden Sales Lentz ile iş birliğini büyük bir başarı ile devameden Karsan, Luxemburg’taki elekrikli otobüs pazarının lideri konumunda.Açılışta sergiledikleri Karsan e-ATA HYDROGEN’in büyük ilgi gördüğünü söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “LuxHyVal, depolama ve dağıtım da dahil olmak üzere yerel üretimden kullanıma kadar tüm değer zinciri boyunca yeşil hidrojen girişimlerini yaygınlaştırmayı ve mevcut veya planlanan altyapılarla bağlantı kurmayı amaçlıyor. Karsan olarak, doğa dostu hidrojenin mobilite alanındaki kullanımı konusunda partner olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hedef, toplu taşımanın yüzde 10’unun hidrojen teknolojisine dönüşmesi!

Karsan’ın, “Mobilitenin geleceğinde bir adım önde” olma vizyonu ile elektrikli, hidrojen ve otonom olarak 3 farklı teknolojiyi bir arada sunabilen tek marka olduğunu vurgulayan Okan Baş, şöyle devam etti: “Karsan olarak, LuxHyvAL’in toplu taşıma filosunun yüzde 10’unu hidrojenli araçlardan oluşturma hedefini destekleyen bu projenin bir partneri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Lüksemburg’da e-ATAK modelimizle geçtiğimiz yıl yüzde 38’lik pay ile elektrikli otobüs pazarının lideri konumunda yılı kapattık. Sıfır emisyon hedeflerimiz doğrultusunda toplu taşımaya katkı sağlamaya aralıksız devam ederken, hidrojen teknolojisinde de önemli adımlar atıyoruz. Hidrojen yakıtlı araçlar, küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadelede büyük bir avantaj olarak görüldüğünden, özellikle  Avrupa Birliği sıfır emisyonlu araçların benimsenmesini teşvik etmek için ciddi politikalar ve destekler sunuyor. Biz de e-ATA HYDROGEN gibi sınıfının en iyi özelliklerine sahip araçlarımızla bu dönüşümde öncü olmayı hedefliyoruz.”

Karsan Hakkında:

Türk otomotiv sektöründe 58 yıllık deneyime sahip olan Karsan, ticari araç segmentinde son teknolojiye sahip tesislerinde kendi markası da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen otomotiv firmaları için üretim yapmaktadır. 1981 yılından bu yana ticari araç üretimi yapan Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası, yılda tek vardiyada 20.000 araç üretme kapasitesine sahiptir. Binek araçtan ağır kamyon, minivan ve otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte yapılandırılan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km mesafede, 99 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 203 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor.

Karsan, Türk otomotiv sektörünün tek bağımsız çok markalı araç üreticisidir. Karsan, geleceğin mobilitesinde bir adım önde olma vizyonu doğrultusunda, iş ortakları ve lisansörleriyle birlikte yeni ve mevcut ürünlerin türevlerini geliştirerek yolcu taşımacılığının tüm segmentlerinde yer almayı hedeflemektedir.

Toplu taşıma sektöründe “fikirden pazara” “yenilikçi ürün ve hizmetler” geliştirmek ve pazara sunmak üzere faaliyetlerini sürdüren Karsan, özellikle ana üretici/OEM iş kolunu güçlendirmeyi hedefliyor. Karsan, Ar-Ge’den üretime, pazarlamadan satış ve satış sonrası faaliyetlere kadar tüm otomotiv değer zincirini yönetiyor. Karsan, çevre dostu Jest ve Atak modellerini kendi markası altında üretmektedir. 2018 yılında Karsan e-JEST, 2019 yılında Karsan e-ATAK, 2021 yılında Otonom e-ATAK, aynı yıl Karsan e-ATA ailesinin 10m, 12m, 18m modelleri ve 2022 yılında e-ATA HYDROGEN birbiri ardına lanse edilerek Karsan, Avrupa’da 6 metreden 18 metreye kadar tamamen elektrikli ürün gamına sahip ilk ve tek firma olmuştur. Ayrıca 2023 yılı sonunda sağdan direksiyonlu 6 metrelik e-JEST aracı ile Japonya pazarına giren ilk Avrupalı marka konumundadır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.