İSTANBUL OTOGARI’NIN İBB’YE DEVRİNİN 4. YILI KARNAVAL HAVASINDA KUTLANDI « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 14:42

İSTANBUL OTOGARI’NIN İBB’YE DEVRİNİN 4. YILI KARNAVAL HAVASINDA KUTLANDI

İSTANBUL OTOGARI’NIN İBB’YE DEVRİNİN 4. YILI KARNAVAL HAVASINDA KUTLANDI
Son Güncelleme :

22 Eylül 2023 - 14:51

104 views

HERKES HALİNDEN MEMNUN!

9 Eylül 2019’dea Büyük İstanbul Otogarı’nı devralan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, otogarda devrim sayılacak yenilikler yaptı. Devrin 4. yıldönümünde; toplantılar, fotoğraf sergileri, müzik dinletileri, nostaljik otobüslerin sergisi ve daha pek çok etkinlikle otogar adeta karnaval alanına döndü. Toplantıda kürsüye çıkan herkes, otogarın mevcut durumundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ARTIK 30’una merdiven dayayan Büyük İstanbul Otogarı, 25 yıllık işletme sürecinin ardından 9 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

Otogar, tam bir sorun yumağı idi…

Yazıhane ve işyerleri kimlere teslim edilecekti, özellikle harabeye dönen alt katlar nasıl ıslah edilecekti, temizlik ve asayiş sorunu nasıl çözülecekti; umutsuz gibi görünse de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm bu sorunları (tabii ki otobüsçünün de desteği ile) bir bir çözdü ve otogarı modern bir çehreye kavuşturdu.

Bir ara kaldırılması bile konuşulan Büyük İstanbul Otogarı, şimdilerde barışın, huzurun ve sükunetin hakim olduğu bir mekan… İstanbul Büyükşehir Belediyesi, devrin 4. yılı olan 9 Eylül 2023 tarihinden başlamak üzere bir takım renkli etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklerden birisi de, Konferans Salonu’nda yapılan toplantıydı. Otogar esnafının, sivil kuruluşlarımızın, belediye yetkililerinin yanı sıra toplantıya sektörün duayen isimleri de katıldı. Otogarı, etkinlikleri ve sergileri gezen duayen isimler, otobüsçünün bu mabedinin geldiği noktayı övgü dolu sözlerle dile getirdi.

Otogarın bugünlere gelmesinde çok büyük rolü olan Büyük İstanbul Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler vererek, daha yapılacak pek çok şeyin olduğunu söyledi. Esnaf ve yolcular tarafından büyük ilgi gören diğer etkinlikler ise şöyle: 29. Yaşında Büyük İstanbul Otogarı Fotoğraf Sergisi, sihirli bateri etkinliği, otogarı konu alan fotoğraf sergisi ve otogarın dört bir yanında teşhir edilen tarihi otobüsler…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.