Daimler Buses ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri girişimcilerle buluştu « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 08:59

Daimler Buses ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri girişimcilerle buluştu

Daimler Buses ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri girişimcilerle buluştu
Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 15:44

279 views

Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark LabsTekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı’ndailk elemeleri geçen startuplar girişimlerini tanıttılar

  • Mobilite dünyasına yön verecek girişimleri desteklemek üzere düzenlenenMercedes-Benz Türk Ventures x Fark LabsTekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı’na katılan ve ilk elemeleri geçen startuplar, Daimler Buses ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri ile buluştular.
  • Gerçekleştirilen etkinliğe katılan startuplar,Daimler Buses ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri ile bir araya gelerek girişimlerini tanıtma fırsatını yakaladılar.

DaimlerBusesYönetim Kurulu Başkanı TillOberwörderile DaimlerBuses Yönetim Kurulu Üyeleri ve Otobüs Grubu yöneticilerinin Türkiye ziyareti çerçevesinde bir etkinlik gerçekleştirildi. Daimler BusesYönetim Kurulu Başkanı TillOberwörder ve Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, Daimler Buses Yönetim Kurulu Üyeleri ve yöneticileri ile Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu üyelerinin yanı sıra Mercedes-Benz Türk Direktörleri katıldı.

Söz konusu etkinlik çerçevesinde,Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark LabsTekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı’na katılan ve ilk elemeleri geçen startuplar daDaimler Busesve Mercedes-Benz Türk A.Ş. yöneticileri ile bir araya gelerek girişimlerini tanıtma şansına sahip oldular.

StartUP programı ile 2017 yılında Türkiye’nin yenilikçi kalkınmasına destek vermeye başlayan Mercedes-Benz Türk, “Mercedes-Benz Türk Ventures” adını verdiği fon ile bu desteğini 2022’de daha odaklı ve daha uzun soluklu bir yatırım programına dönüştürdü. Şirket bu kapsamda, yatırım yapılacak girişimleri seçmek üzere Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark LabsTekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı’nı hayata geçirdi.

Mercedes-Benz Türk’ün gücünü ve olanaklarını mobilite dünyasını değiştirecek girişimlere açan veNisan-Mayıs2022 döneminde başvuruların yapıldığı programda, ön elemeyi geçen startuplar altı hafta süresince eğitim ve mentorluk programına katıldılar. Temmuz ayı içinde demoday ve ilk pitch’in gerçekleştirildiği programda, yatırım yapılacak girişimler 2022 yılı içeresinde belirlenecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.