Aslında kendini bitiriyorsun « Güle Güle Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 13:21

Aslında kendini bitiriyorsun

Aslında kendini bitiriyorsun
Son Güncelleme :

31 Ekim 2022 - 16:48

7.193 views

El insaf; 180 liraya taşıdığın yolcuyu 75’e düşürüyorsun. Haberimiz mi yok; maliyetler mi yüzde 50 ucuzladı? Baktık, tam tersi maliyetler artmış. Bunu yapanın ‘battık, bittik deme hakkı yok’ diyen Başkan Yıldırım, firmaları ve bakanlığı göreve davet etti.

KUTUP ayısı avlamak zor; yerel halk gaddarca bir yöntem bulmuş. Keskin baltayı buza gömüyor, üzerine de hayvan kanı buluyor. Kokuyu alan ayı, başlıyor baltayı yalamaya… Bir süre sonra da ölüveriyor; çünkü aslında içtiği kan, kendi dilinden akan kandır. Kendini bitirmek için çarpıcı bir anekdot… Sezon sonu itibariyle kimi firmalar, yüzde 50’ye varan indirimlere gitti. Neymiş, karşı tarafı bitirmek, yahu sen aslında kendi kanını emiyorsun da farkında değilsin. Hemen ayılmazsan, ölüverebilirsin. TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, bu anlamsızlığı sert ifadelerle gazetemize anlattı. Maliyetlerin yaza göre daha da arttığına dikkat çeken Yıldırım, sezonda kazanılan paranın bu yıkıcı rakebeti yapan firmaları yaza çıkaramayacağını söyledi.

VERİMLİĞİ ve kapasite kullanımını artırmanın bir kamu yararı olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Yıldırım, şunları söyledi: ‘Ulaştırma Bakanlığının bu konuda sorumluluk alıp, yasal düzenlemelere gitmesi gerekiyor. Sonuçta otobüsümüz, yakıtımız, yedek parçamız dışarıdan dövizle alınıyor. Boşa harcanan her şey, devletimizin de zararına. Sektöre girişlerin zorlaştırılması, veriler ışığında sefer sayılarının sınırlandırılması gerekiyor. Bu konuda yoğun girişimlerimiz var, sıcak karşılanıyor olsak da, sektör olarak daha fazla baskı yapmamız gerekiyor. Tabii, bakanlık işin bir ayağı; asıl önemli olan ise, bizim yapacaklarımız… Defaatle dile getiriyoruz; bunun ilacı taşıma işi organizatörlüğü. Biz organize olalım, seferlerimizi yolcu yoğunluğuna göre biz belirleyelim. Çok sefer yapıp zarar edeceğimize, az yapıp az kazanalım. İlla da yıkıcı rekabet yapmak isteyenler de ağlamasın, çünkü aslında bitireceği rakibi değil kendisidir’…   

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.