Anadolu Isuzu’ya TİSK’ten “Kadınlar için Fark Yaratanlar” dalında anlamlı ödül  « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 09:01

Anadolu Isuzu’ya TİSK’ten “Kadınlar için Fark Yaratanlar” dalında anlamlı ödül 

<strong>Anadolu Isuzu’ya TİSK’ten “Kadınlar için Fark Yaratanlar” dalında anlamlı ödül </strong>
Son Güncelleme :

12 Aralık 2022 - 11:43

507 views

Anadolu Isuzu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen “Ortak Yarınlar” ödül organizasyonunda “Kadınlar için Fark Yaratanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü. Anadolu Isuzu kadınların otomotiv sektöründeki mesleki gelişimlerini ve nitelikli istihdamını destekleyen “Mesleki Gelişim Programı” projesi ile ödüllendirildi. 

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, kadınların iş hayatında desteklenmesine yönelik çalışmaları ile TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) tarafından düzenlenen “Ortak Yarınlar” ödül programında ‘Kadınlar için Fayda Yaratanlar’ ödülüne layık görüldü. Anadolu Isuzu, otomotiv sektöründe kadınların mesleki gelişimlerini ve istihdamını artırmayı hedefleyen “Mesleki Gelişim Programı” projesi ile “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” dalında ödüllendirildi. ‘Kadınlar için Fayda Yaratanlar’ Ödülü, kadın istihdamını ve girişimciliğini destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yürüten ve kadınların çalışma hayatında güçlendirilmesi için hayata geçirilen sürdürülebilir projelere veriliyor.

Anadolu Isuzu Mesleki Gelişim Programı’nı otomotiv sektörünün teknik bilgi ve beceriye sahip nitelikli iş gücü ihtiyacından ve kadınların otomotiv üretiminde iş gücüne katılım oranının sadece %6,8 düzeyinde olmasından yola çıkarak hayata geçirdi. Mesleki Gelişim programının sektöre kazandıracağı katılımcılarının yarısı, Anadolu Isuzu’nun toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunma hedefi doğrultusunda kadınlardan seçildi. Anadolu Isuzu proje ile ihtiyaç duyulan üretim alanlarında kadın istihdamına katkı sağlarken, aynı zamanda kadınların üretimin her aşamasında çalışabileceği gerçeğini de vurguladı.

Ortak Yarınlar Ödül Programı 

TİSK tarafından kurumsal sosyal sorumluluk alanında geliştirilen projeleri ödüllendirmek ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla her yıl farklı bir temada düzenlenen Ortak Yarınlar Ödül Programı, bu yıl “Sürdürülebilirlik” teması ile altı farklı kategoride gerçekleştirildi. Projeler iş, sanat ve akademi dünyasının önde gelen ve sosyal sorumluluğa gönül vermiş isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. TİSK’in Ortak Yarınlar ödül organizasyonu ve ödül süreçleri ile ilgili detaylı bilgilere Ortakyarinlar.com adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.