İstanbulluların boşalttığı megakent Kurban Bayramı’nda en fazla seyahat edilen il oldu « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 09:03

İstanbulluların boşalttığı megakent Kurban Bayramı’nda en fazla seyahat edilen il oldu

İstanbulluların boşalttığı megakent Kurban Bayramı’nda en fazla seyahat edilen il oldu
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2023 - 17:31

986 views

Türkiye’nin en çok tercih edilen karayolu seyahat firması Kâmil Koç, Kurban Bayramı’nda dev bir ulaşım organizasyonunu başarıyla yönetti. Bayram dönemini kapsayan 22 Haziran-3 Temmuz tarihlerinde toplamda 15.235 sefer gerçekleştiren Kâmil Koç, bu sürede günde ortalama 59.282, toplamda ise, 711.378 yolcuyu taşıdı. Bayramda 8.257 sefer ile İstanbul-Ankara arası en çok sefer yapılan hat olurken, İstanbulluların tatilde terk ettiği megakent, 104.210 yolcu sayısı ile en çok seyahat edilen şehir oldu.

Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, tatil süresince büyük bir organizasyon yürüttüklerini belirterek, “Rakamlar, Kâmil Koç’un devasa organizasyon yapısını ve hizmet ağının büyüklüğünü açıkça ortaya koyuyor. Tatilde 950 otobüsümüz ile yolcularımızı sevdiklerine kavuşturmak için yollardaydık. Otobüslerimiz günde ortalama 986.486 kilometre, toplamda da 11.837.834 kilometre yol yaptı. Bu bayramda, yaz tatilinin de etkisiyle yolcu sayımızda bir önceki bayrama göre, yaklaşık yüzde 30’luk bir artış yaşadık” dedi.

Türkiye seyahat sektörünün en fazla noktaya sefer düzenleyen lider şirketi Kâmil Koç, Kurban Bayramı performansını açıkladı. Karayolları seyahat sektöründe yoğunluğun zirveye çıktığı Kurban bayram döneminde büyük bir çalışma yürüten Kâmil Koç; modern araç filosu, profesyonel ekipleri ve güçlü organizasyon yapısı ile zorlu bayram döneminde yolcularına kesintisiz hizmet sundu.

İstanbullular tatil bölgelerine, Anadolu’dakiler İstanbul’a akın etti

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda Karadeniz en büyük ilgiyi toplarken, Kurban Bayramı’nda seyahat edenlerin tercihi daha çok Marmara Bölgesi oldu. Özellikle şehirde yaşayanların tatil bölgelerine akın ettiği megakent İstanbul, bu bayramda yolcuların en fazla seyahat ettiği şehir oldu. İstanbul, 104.210 yolcunun varış noktası olarak en çok seyahattin gerçekleştiği iller listesinde ilk sırada yer alırken; megakenti sırasıyla 76.729 yolcuyla başkent Ankara, 46.957 yolcuyla Bursa, 45.422 yolcuyla İzmir ve 26.327 yolcuyla da turizm kenti Antalya izledi.

İstanbul-Ankara arasındaki hat en çok yolcu taşınan güzergâh oldu

Kurban Bayramı’nda Türkiye’nin dört bir yanındaki karayolları en yoğun günlerini yaşarken, en fazla yoğunluk ise, İstanbul-Ankara hattında gerçekleşti. Tatil boyunca 8.257 seferin gerçekleştiği İstanbul-Ankara hattı, en fazla yolcu taşınan güzergâh oldu. Bu hattı sırasıyla 6.492 seferle İstanbul- Bursa, 3.559 seferle İzmir- Ankara, 3.472 seferle Bursa- İstanbul, 3.378 seferle Ankara- Antalya, 3.191 seferle İstanbul- İzmir ve 3.169 seferle de Ankara- Kayseri hattı izledi.

“Bir önceki bayrama göre yolcu sayısında yüzde 30’luk bir artış yaşadık”

Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, bayram tatili boyunca yolcularına kesintisiz bir hizmet sunduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti;

“Türkiye’nin ilk karayolu seyahat şirketi olarak, bu bayramda da karayoluyla seyahat eden insanlarımız tarafından en fazla tercih edilen marka olduk. Profesyonel ekip arkadaşlarımız birlikte yolcularımızın güven ve konfor içinde sevdiklerine ulaştırmak adına yoğun bir mesai harcadık. Bu bayram, bir öncekine göre yolcu yoğunluğumuzun yaklaşık olarak, yüzde 30 oranında arttığı bir bayram oldu. Bunun biraz da bayramın, yaz tatilinin en yoğun günlerine denk gelmesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. 

Kâmil Koç olarak, bu bayramda da yol arkadaşlarımıza eşsiz bir seyahat deneyimi sunmak için 950 otobüsümüz ile yollarda, görevimizin başındaydık. Otobüslerimiz bu süreçte; günde ortalama 986.486 kilometre, toplamda da 11.837.834 kilometre yol yaptı. Tatilin son günü olan 2 Temmuz; 1.437 sefer ve 74.910 yolcu sayısı ile en fazla sefer ve yolcu sayısına ulaştığımız gün oldu. Bu yoğun dönemde bu olağanüstü organizasyonun yürütülmesinde emekleri olan Kâmil Koç Ailesi’nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.