• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Odaların sektör için önemi çok büyük…

9 Nisan 2018
Odaların sektör için önemi çok büyük…

UZUN yıllar sektörü temsilen İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) görev yaptım. Dolayısıyla odanın ve orada temsil edilmenin önemini de yakından bilen isimlerden birisiyim.

Bir kere şunun altını çizmek istiyorum; ben de, benden sonra sektörümüz adına İTO’da görev yapan arkadaşlarımız da önemli işlere imzamızı attık.

Pek görülmese de sektör aleyhine birçok düzenlemeyi engelledik, sorunların çözümü için yoğun mesai harcadık ve odanın bizleri sahiplenmesini sağladık.

İşte bu nokta çok önemli; sorunlarınızı İTO’nun sahiplenmesi demek, çözüm şansınızın çok çok artması anlamına gelir. Zira İTO, Türkiye’nin en önemli ve en etkili kurumlarının başında geliyor.

Zaten bu yüzden değil mi ki, İTO seçimleri için kıran kırana yarış yapılır?

Dediğim gibi, bugüne kadar önemli meselelerde İTO’yu yanımıza çekmeyi başardık.

Ben şuna inanıyorum ki, komitelere ve meclis üyeliklerine seçilen sektör mensuplarımız da bundan sonraki süreçlerde de aynı başarılı performansı sergileyeceklerdir.

Bu arada, İTO meclis üyeliği ve 23 Nolu Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Komitesi seçimleri için, bu sene de yoğun bir girişim trafiği yaşandı.

Dernekler ve federasyonlar ittifak arayışları içerisine girdi.

Nihayetinde varılan nokta, İTO seçimlerine sektörün ortak bir listeyle girmesi oldu. Turizm taşımacıları ve turizmcilerin bir kesiminin de desteğiyle, sektörün seçimden başarıyla çıkacağına inanıyorum.

Öncelikle olgun ve sağduyulu bir seçim olmasını diliyorum. Tabii organlara seçilecek olan tüm arkadaşlarımıza da başarılar temenni ediyorum.

Bu arada, seçimler sadece İstanbul’da yapılmıyor.

Eş zamanlı olarak Türkiye genelinde 365 oda ve borsa için sandık başına gidilecek. Sevinerek görüyorum ki, artık sektör mensuplarımız odaların önemini fazlasıyla kavramış görünüyor.

Aldığım duyumlara göre; bütün illerde otobüsçü arkadaşlarımız oda yönetimlerine girmek için efor sarfediyor. Umuyorum her geçen gün daha fazla sektör mensubu oda yönetimlerine seçilir ve sektör de her alanda daha fazla temsil edilmiş olur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN