Tokat Seyahat’ten çifte Tourismo « Güle Güle Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 18:52

Tokat Seyahat’ten çifte Tourismo

Tokat Seyahat’ten çifte Tourismo
Son Güncelleme :

24 Nisan 2023 - 10:24

224 views

Tokat Seyahat, 2023 sezon yatırımlarına başladı. Firma, planlamaları çerçevesinde Mercedes-Benz Türk bayisi Heska Otomotiv üzerinden 2 adet Tourismo’yu takas yoluyla aldı…

KARADENİZ ve Türkiye’nin parlak şehirlerarası otobüs markası Tokat Seyahat, yatırımda yine Mercedes-Benz’i tercih etti. Firma yılın ilk yatırımı kapsamında takas yoluyla 2 adet Tourismo aldı. Satışı yapan ise Mercedes-Benz Türk bayisi Heska Otomotiv oldu.

Otobüsler,  Mercedes-Benz Türk Hadımköy tesislerinde gerçekleştirilen törenle Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, MercedesBenz Türk Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürü Özgür Taşgın ve Heska Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ tarafından Tokat Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tekeli’ye teslim edildi. Törende kısa bir açıklama yapan Ahmet Arat, yatırımın ne kadar zorlaştığını şu cümlelerle ifade etti:  Tokat Seyahat olarak 2015 yılında aldığımız 30 adet Travego aracımıza toplam 25 milyon TL fatura kesilmişti. Bugün ise sadece 2 adet Tourismo aracımıza 16 milyon TL fatura kesildi. Enflasyonun geldiği nokta bizler için ne halde  buna çok iyi bir örnek bu.

Bugün Heska Otomotiv ‘den 2 adet araç satın aldık. Takas araçlarımızı Busstore’a verdik. Finansmanı ise Mercedes Benz Kamyon Finansman A.Ş ile yaptık. Hepsine buradan teşekkür ediyoruz. Bu zor dönemde hem araç bulmak hem ikinci el araç satmak hem de finansmana erişim imkansızken bu şirketler sayesinde yatırım yapabildik. 

Ayrıca sektörde birçok firmanın yaptığı  gibi bizler de seçimler sonrası yeni yatırımlarımızı planlayacağız. Zira hem faiz hem de kurda yüksek miktarda artış öngörüyoruz.  Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesi ise bizler için çok önemli. Bu olmadığı sürece de sektör için iyi bir süreç beklemek mümkün değil.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.