TOFED’ten görkemli aşure etkinliği « Güle Güle Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 18:31

TOFED’ten görkemli aşure etkinliği

TOFED’ten görkemli aşure etkinliği
Son Güncelleme :

02 Eylül 2023 - 15:05

300 views

OBİLET.COM SPONSORLUĞUNDA İSTANBUL OTOGARI’NDA SEVGİ, PAYLAŞMA VE DAYANIŞMA SOFRASI KURULDU

TOFED, geleneği bozmadı ve bu muharrem ayında da görkemli bir aşure etkinliği düzenledi. Yaklaşık 2 bin kişinin ağırlandığı etkinlikte konuşan Genel Başkan Av. Birol Özcan, ‘Ne mutlu ki böyle bir sıcak sofrada dostlarla bir aradayız. Bizimle bu güzel sofrayı paylaşan herkese teşekkür ediyorum’ dedi

BÜYÜK olduğunda yaptığın işler ve etkinlikler de o oranda büyük ve görkemli oluyor. Sektörün en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), pandemi dönemi hariç kurulduğu günden bu yana her yıl düzenlediği dev iftar sofraları ve aşure günü etkinlikleriyle herkesin gönlünü hoş ediyor. Bu yıl da geleneği sürdüren TOFED, Büyük İstanbul Otogarı’nda ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenledi. Firma sahipleri ve yöneticilerin, iş ortaklarının, otogar yönetimi ve esnaflarınının da hazır bulunduğu etkinlikte, geçen yıl olduğu gibi 2.000’e yakın kişiye aşure dağıtıldı.

Bu güzel geleneği sürdüreceğiz

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Av. Birol Özcan, ‘Dinimiz; sevgiyi, hoş görüyü ve her şeyden de önemlisi paylaşmayı temeline almıştır. Her ramazan ayında kurulan iftar sofralarıyla bunları hatırlamış oluyor, hatırlatmış oluyoruz. Aşure de tıpkı iftar gibi paylaşıma dayanır. Aşure, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. TOFED olarak bu Aşure Günü etkinliğimizle, hem sektör mensuplarıyla bir araya gelip kaynaşalım istedik hem de bu güzel geleneğin sürmesine katkıda bulunalım dedik. Umduğumuzun üzerinde ilgi gören bir etkinlik oldu. Tüm katılanlara teşekkür ediyor; muharrem ayı ve Aşure Günü’nün hayırlar getirmesini Canab-ı Allah’tan diliyorum’ dedi.

Ev sahipliğini Genel Başkan Av. Birol Özcan, Genel Başkan Vekili Erdem Yücel, Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yaptığı TOFED’in aşure etkinliğinde; TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin, Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Merve Öztopaloğlu Büyük İstanbul Otogarı Müdürü Fahrettin Beşli, Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ayyıldız, Best Van Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Bayram,  etkinliğin sponsorlarından Obilet Genel Müdürü Bülent Tekiner ile çok sayıda otogar esnafı hazır bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.