TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel: Sektörün federasyonu olarak sektöre de gündeme de hakimiz « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 09:22

TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel: Sektörün federasyonu olarak sektöre de gündeme de hakimiz

TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel: Sektörün federasyonu olarak sektöre de gündeme de hakimiz
Son Güncelleme :

19 Ekim 2022 - 22:50

598 views

İzmir Otogarı’ndaki fahiş zamlar üzerine ‘Bizlere Zulüm Yapılıyor TOF Nerede, TOFED Nerede’ serzenişine bir açıklama da TOFED’ten geldi. TOFED Başkan Vekili Erdem Yücel, TOFED’in tüm gelişmelerin odağında olduğunu dile getirerek, esnafın otogar çıkışları konusundaki mağduriyetlerini kendilerinin bakanlığa ve genel müdürlüğe taşıdıklarını söyledi. İşte Erdem Yücel’in gazetemize özel yaptığı açıklama:

Bu sektörün en büyük ve en yaygın örgütlenme ağına sahip TOFED olarak, yaşanan bütün sorunlara ve mağduriyetlere hakimiz. Otogar çıkışlarında yaşanan mağduriyeti gündeme getiren de biziz. TOFED olarak biz ortalığı ayağa kaldırıyoruz; bakanlığa yazı yazdık, Genel Müdürümüz Sayın Murat Baştor’a şifahen bildirdik, kısacası biz otobüsçümüzü ezdirmemek adına bütün kadrolarımızla çalışıyoruz.
TOFED demek, sektör demektir bir anlamda… Bakınız bu konuda haklı olarak dert yakınan firmalarımızın neredeyse tamamı TOFED’te, ya başkan yardımcısı ya da yönetimdeler. Ne istemişler de olmamış; TOFED neyi yapmamış! TOFED zaten firmaların varlığı ile var, firma sahipleri olmazsa, firmalar olmazsa biz de olamayız.

Biz, otobüsçünün, firma sahiplerinin bilmediklerini takip edip, firma sahiplerinin lehine çevirmek için mücadele ediyoruz. Kaldı ki yeniden altını çize çize söylüyorum: Şu anda Türkiye’de var olan ve önde gelen firma sahiplerinin tamamına yakını yönetimimizde yer alıyor. Bunlardan 32’si MYK, 62’si ise GYK üyemiz.
Evet TOFED olarak sektörün büyük kısmını temsil ediyoruz; ama üzücüdür ki o aranda firma sahiplerimizden destek göremiyoruz. Bırakın desteği bazı konularda istediğimiz değerli görüşlerini bile bizlerle paylaşmıyorlar. Biz, buna rağmen mücadelemize devam ediyoruz. Firma sahiplerimizin, otobüsçümüzün, şoför esnafımızın hakları ve menfaatleri doğrultusunda ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.