SEKTÖRÜN ‘ZÜMRÜT’Ü DE OLDU « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 08:34

SEKTÖRÜN ‘ZÜMRÜT’Ü DE OLDU

SEKTÖRÜN ‘ZÜMRÜT’Ü DE OLDU
Son Güncelleme :

24 Nisan 2023 - 10:54

229 views

Ne derseniz deyin; bu sektör umut ve gelecek vaad ediyor. Bunu ön görenler, zorlu koşullara rağmen firma kuruyor, otobüs yatırımı yapıyor. Sektörümüzün çiçeği burnunda bir firması daha oldu: Zümrüt Turizm… Firmanın kurucularının deneyim ve birikimine baktığınızda başarı kaçınılmaz gibi görünüyor. Kendilerine başarı diliyor, ‘Yolun açık olsun Zümrüt Turizm’ diyoruz

YILLARCA otobüs sektöründe hizmet veren Serdar Uzun ve Cizre Nuh’un ortaklarından Burak Nur, 12 öz mal otobüs ile ‘Zümrüt Turizm’i kurdular… Hayırlı uğurlu olsun. GÜLEGÜLE olarak firmanın kurucularından Serdar Uzun ile kısa bir söyleşi yaptık. İşte söyleşimiz:

GÜLEGÜLE: Firmanın resmi kuruluşu oldu mu?

UZUN: Resmi kuruluşumuzu gerçekleştirdik. 11 Nisan tarihi itibariyle de ‘bisimillah’ deyip seferlerimize başladık. Yeni bir firma olmamıza rağmen ilgi beklediğimizin de üzerinde. Allah’ın izni ile bu işi başaracağız.

GÜLEGÜLE: Seferleriniz İstanbul bağlantılı

mı olacak?

UZUN: Öncelikli olarak Cizre çıkışlı seferlerimiz olacak. Zümrüt Turizm logomuzun  önüne arkasına şehir ismini koymadık. Yani ileriki tarihlerde projemiz şu: İstanbul’dan Ankara-İstanbul, Bursa yapabileceğimiz bir tarz düşünüyoruz onun için şehir ismi koymadık.

GÜLEGÜLE: Kaç adet otobüs ile başlıyorsunuz? Birde otobüsler yeni mi yoksa mevcut otobüsleri mi kullanıyorsunuz?

UZUN: Şu anda firmanın öz malı olarak 12 adet ile başlıyoruz ama ileride yeni otobüs yatırımlarımız olacak. Şuan mevcut otobüsleri kullanıyoruz Cizre Nuh ile beraber yapıyoruz bu işi Burak Nur ile beraber. İşlerin akışına göre yeni operasyonlarımız olabilir.

GÜLEGÜLE: Seferleriniz Cizre çıkışlı hangi iller olacak?

UZUN: İlk etapta Mersin, Antalya, İzmir, Bursa, İstanbul olacak. Zaman içerisinde yeni hat açılımlarımız da olacaktır tabii. Hedefimiz büyük.

En önemlisi araçları şu anda giydirdik. Fimanın ismi Zümrüt olduğu için özel bir logo seçtik. Zümrüt’ü anka kuşundan esinlenerek koyduk. Renk de tamamen zümrüt yeşilinden. Çok güzel bir kuşak oldu, herkes tarafından beğeniliyor. Biliyorsunuz; anka kuşunun da manası bütün kuşların efendisi olması; bir tek tüyü kalır o tüyden yeniden doğar, küllerinden yeniden doğmak misali.

Açılışımızı Ramazan dolayısı ile şimdi yapmayacağız bayramdan sonra yapacağız ama seferlerimiz başlayacak.

Bu firmayı kurmamızdaki en büyük hedef de şu: Bölgesel firma olarak başlayıp, ulusal olma adına emin adımlarla ilerlemek. Yarın öbür gün İstanbul’dan İzmir’e çalışabileceğim bir isimle kurduk biz bu işi. Kurumsal bir firma yapısına yapıştırmaya çalıştık logomuzu da kurumsallığımızı da ona göre yaptık. Yazıhanemizi bu kurumsal hedefimize uygun olarak en güzel şekilde tasarladık ve çok güzel oldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.