Petrol Ofisi, akaryakıt sektörünün en değerli markası oldu « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 08:51

Petrol Ofisi, akaryakıt sektörünün en değerli markası oldu

Petrol Ofisi, akaryakıt sektörünün en değerli markası oldu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2023 - 9:23

405 views

Petrol Ofisi, uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu BrandFinance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” raporunda 14. sıraya yükselerek akaryakıt sektörünün lideri oldu.

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından bu yıl 16. kez açıklanan “TURKEY 100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” raporunda, Türkiye’nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi, geçen yıla göre dört basamak birden yükselerek 14. sırada yer aldı vebu ivmeyle listede akaryakıt sektörünün lideri konumuna geldi.

Yaklaşık 25 yıldır markaların finansal değerini hesaplayan Brand Finance, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve bu markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor. Şirketin “TURKEY 100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” raporunun bu yılki çalışmasında ise Türkiye’den 2 binden fazla marka değerlendirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Petrol Ofisi GrubuCMO’su Sinan SehaTürkseven, “Türkiye’nin en büyük 5 özel şirketi arasında yer alan ve dev bir enerji altyapı grubu olarak hareket eden grubumuzla akaryakıt ve madeni yağ pazarlarında geleneksel liderliğimizi sürdürüyoruz. Marka gücümüzün ve finansal başarılarımızın Brand Finance gibi saygın bir kurum tarafından bir kez daha tescil edilmesi bizi son derece mutlu etti. Böyle bir başarının arkasında büyük bir ekip çalışması, müthiş bir özveri var. Tüm Petrol Ofisi ailesine markamıza duydukları inanç ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Liderliğimizi her alanda devam ettirmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.