Olası bir siyasi kriz kaosa neden olabilir « Güle Güle Gazetesi

23 Nisan 2024 - 16:40

Olası bir siyasi kriz kaosa neden olabilir

Olası bir siyasi kriz kaosa neden olabilir
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2023 - 14:55

116 views

TÜRKİYE, tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşıyor. Yüzde 100’leri aşan enflasyon, 20 liraya dayanan dolar, işsizlik ve tüm bunların sonucu olarak derin yoksulluk. Bir de 11 ili harabeye çeviren deprem felaketi…

Bu süreci aşmak hiç de kolay olmayacak. Hele bir de ülkede siyasi bir belirsizlik olursa, Allah göstermesin ülkenin iflası bile olabilir. Biliyorsunuz; 14 Mayıs’ta milletvekili ve başkanlık seçimleri oldu. Vekiller belirlendi belirlenmesine ama, başkanlık seçimi ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta başkanı belirlemek üzere yeniden sandık başına gideceğiz. Nasıl bir sonuç çıkar, şimdiden kestirmek hayli zor.

Öncelikle şunu dilemek lazım; kavgasız, gürültüsüz, hilenin karışmadığı bir seçim olsun. Yani halkın iradesi bire bir sandığa tecelli etsin. Yok hile falan karışırsa, ülke bir kaosun içerisine düşebilir. Bu noktada tüm partilere ve siyasilere büyük sorumluluk düşüyor. Gerek seçime hazırlık sürecinde olsun gerekse de seçim günü tansiyonu yükseltecek adımlardan kaçınılması lazım. Ben şimdiden seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tabii herkes gibi benim de çağrım; herkes oy kullanmaya gitsin, memleketin yönetiminde söz sahibi olsun!

Bu arada artık mayıs ayının son haftasına girdik. Bu da yaz sezonunun müjdecisi. Dikkat ediyorum da, belli firmalar hariç otobüs yatırımları durma noktasına gelmiş. Nasıl gelmesin ki; bunda 5-6 sene önce 6 otobüs alacağımız Türk lirası ile bugün bir otobüs bile alamıyoruz. 6 katlık fark; ama diğer tarafa baktığınızda ise taşıma fiyatları ancak 2-3 kat artmış.

Bu durumda otobüs yatırımı yapmak büyük risk. Alınacak yegane önlem, kimi masrafları kısmak olarak görünüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.