OBİLET.COM: Böyle büyük bir dosyadan aklanarak çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 09:09

OBİLET.COM: Böyle büyük bir dosyadan aklanarak çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz

OBİLET.COM: Böyle büyük bir dosyadan aklanarak çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz
Son Güncelleme :

03 Eylül 2023 - 9:01

419 views

Rekabet Kurumu, Haziran 2022’de Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. hakkında başlattığı inceleme dosyasını, kurumun taahhütleri üzerine kaldırmıştı. Yaşanan süreç ile ilgili olarak açıklamada bulunan Obilet, çok kapsamlı bir soruşturmadan aklanarak çıkmanın, kendileri için gurur verici olduğunu dile getirdi…

REKABET Kurumu tarafından 18 Ağustos 2023 tarihinde kurumun resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. (Obilet.com) hakkında yürütülen soruşturma, alınan taahhütlerle, ceza verilmeksizin sonlandırıldı.

Kurumun açıklamasında, Obilet hakkındaki soruşturmanın 16 Haziran 2022 tarihinde başlatıldığı, 13 Ekim 2022 tarihinde ise yeni iddialar nedeniyle soruşturma dosyasının kapsamının genişletildiği belirtildi. Ardından ise Obilet’in sunduğu taahhüt paketi, muhtemel rekabet sorunlarını giderebilecek nitelikte olması nedeniyle kabul edildi ve soruşturma sona erdirildi.

Konu hakkında Obilet.com’dan yapılan açıklama şöyle: “Şirketimiz hakkında 1 yıldan uzun bir süredir devam eden bir ön araştırma ve soruşturma süreci vardı. Rekabet Kurumu’nun değerli uzmanları, kendilerine iletilen tüm ihbar ve şikayetleri titizlikle inceledi. Hatta, soruşturmamız devam ederken dosyamızın kapsamının daha da genişletilmesine ve soruşturma süresinin uzatılmasına karar verildi. Geldiğimiz noktada ise, söz konusu soruşturmanın Rekabet Kurumu’nun hakkımızdaki tüm iddiaları baştan sona incelemesine, tüm verilerimizi çok detaylı bir şekilde analiz etmesine, ilgili pazar oyuncularının görüşlerini almasına imkan sağlayacak ölçüde geniş ve kapsamlı bir şekilde yürütülmüş olmasından mutluluk duyuyor; böylesi büyük bir dosyadan aklanarak çıkmış olmanın ise gururunu yaşıyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.