Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk’e Büyük İftira « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 06:58

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk’e Büyük İftira

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk’e Büyük İftira
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2023 - 18:37

1.279 views

Seçimlerin yapılacağı 14 Mayıs’a artık 1 gün kala akıl almaz iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suikast yapılacağı iddiası gündeme geldi

Bugün Samsun’daki mitinginde yapılacağı iddia edilen suikast asılsız bir iftira ile desteklenmeye çalışıldı.

Sözde iddia da Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk tarafından Gürcistan’dan Samsun’a suikast timi gönderildiği ve bugün yapılacak Samsun mitinginde Kılıçdaroğlu’na suikast yapılacağı yazılmıştı.

Asılsız iftira ile ilgili Galip Öztürk’ün avukatı Evren Özaltındere konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Okurlarımız için işte o açıklamanın tam metni

BASIN AÇIKLAMASI

12 Mayıs 2023 tarihinde @merdanyanardağ kullanıcı adlı twitter hesabından, gerçeği yansıtmayan ve “duyumdan” ibaret olduğu yazının içeriğinden anlaşılan bir twit atılmıştır.

Müvekkilim Galip Öztürk ve bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmış olduğu şirketlerin adını, kamuoyu nezdinde hedef olarak göstermek suretiyle 13’ncü Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na Gürcistan üzerinden gelen bir ekibin suikast girişiminde bulunacağı ve bu girişimin Müvekkilim tarafından “hakkındaki davalardan affedilme sözü” karşılığında organize edildiği bilgisi paylaşılmıştır.

Gerçeği yansıtmayan ve Müvekkilimin adını ve bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olduğu şirketlerini hedef göstererek, “seçim döneminde halkı galeyana getirme kastı” taşıyan bu iftira hakkında Müvekkilim adına tüm yasal yollara başvurulmuş ve Merdan YANARDAĞ hakkında şikâyetçi olunmuştur.

Ayrıca hatırlatmakta fayda var; Müvekkilim Galip Öztürk uzun süredir Gürcistan’ da ikamet etmekte olup, yaklaşık bir yıldır “görüşme kısıtlaması uygulanmak” suretiyle bu ülkedeki bir cezaevinde tutuklu bulunmaktadır.

Müvekkilim FETÖ/ PDY tarafından tehdit, kumpas ve iftiralara uğrayarak 2012 yılından beri hukuk mücadelesi vermektedir.

Hali hazırda FETÖ/ PDY Terör Örgütü odaklarının Müvekkilimin adını kullanılarak, yine bir itibar suikastı  ile provokasyon yapılmakta ve Müvekkilim buna alenen alet edilmektedir.

Gazeteci ve gazetecilik sıfatları ile yan yana koymak istemediğimiz bu durumu açık bir dille kınıyor ve lanetliyoruz.

Ayrıca medya camiası üzerinden edinmiş olduğumuz bilgi doğrultusunda Merdan YANARDAĞ hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma başlatıldığı bilgisini almış olup, bu soruşturmanın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Galip Öztürk

Vekili Av. Evren Topaloğlu Özaltındere

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.