Mercedes-Benz Türk, 2023’ün ilk çeyreğinde ihracatta hız kesmedi « Güle Güle Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 08:38

Mercedes-Benz Türk, 2023’ün ilk çeyreğinde ihracatta hız kesmedi

Mercedes-Benz Türk, 2023’ün ilk çeyreğinde ihracatta hız kesmedi
Son Güncelleme :

26 Nisan 2023 - 12:15

568 views
  • Daimler Truck’ın en önemli üretim merkezleri arasında yer alan Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Aksaray Kamyon Fabrikası ile Mercedes-Benz Türk, Türkiye ağır ticari araç pazarındaki başarılı performansını ihracatta da sergilemeye devam ediyor.
  • Şirket, 3.030 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra 883 adet otobüs ihraç ettiği 2023 yılının ilk 3 aylık döneminde sektördeki öncü konumunu sürdürdü.
  • Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 6’sına ve her 2 otobüsten 1’ine imza atan Mercedes-Benz Türk, ürettiği araçları başta Almanya, Polonya, İtalya, Fransa ve İspanya olmak üzere Avrupa ülkelerine gönderdi.

Daimler Truck’ın en önemli üretim merkezleri arasında yer alan Aksaray Kamyon Fabrikası ve Hoşdere Otobüs Fabrikası ile Mercedes-Benz Türk, Türkiye ağır ticari araç pazarındaki başarılı performansını ihracatta da sergilemeye devam ediyor. Şirket, 3.030 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra 883 adet otobüs ihraç ettiği 2023 yılının ilk 3 aylık döneminde sektördeki öncü konumunu sürdürdü.

Küresel birikimini Türkiye’nin yerel gücü ile buluşturan Mercedes-Benz Türk, her geçen gün başarı çıtasını daha da yukarı taşımayı sürdürüyor. Aksaray Kamyon Fabrikası ile Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği ve önemli bir kısmını ihraç ettiği araçlarıyla Türkiye’nin ekonomisine önemli katkılar sağlayan şirket, 2023’te ağır ticari araç endüstrisine yön vermeye devam ediyor.

Ürettiği 2 kamyondan 1’ini ihraç etti

2023 yılının ilk çeyreğinde Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 6.515adet kamyon ve çekici üreten Mercedes-Benz Türk, üretiminin 3.030 adedini başta Almanya, Polonya ve Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç etti. Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 6’sına imza atan şirket, yılın ilk üç aylık döneminde ürettiği her 2 kamyondan 1’iniyurt dışına gönderdi.

Otobüs ihracatı da hız kesmeden devam etti

Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği otobüslerin ihracatına da hız kesmeden devam eden şirket, 2023 yılının ilk üç ayında üretim bantlarından çıkardığı 1.033 adet otobüsün 883adediniihraç etti. Ürettiği otobüsleri ağırlıklı olarak aralarında Fransa, İtalya, İspanya, Polonya ve Almanya’nın olduğu Avrupa ülkelerine gönderen Mercedes-Benz Türk, Türkiye’den ihraç edilen her 2otobüsten 1’ine imza atarak ihracattaki öncü konumunu sürdürdü.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.