Mercedes-Benz Atego, Kamyon Bayileri ve Üstyapıcılarla İstanbul’da Buluştu  « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 07:42

Mercedes-Benz Atego, Kamyon Bayileri ve Üstyapıcılarla İstanbul’da Buluştu 

Mercedes-Benz Atego, Kamyon Bayileri ve Üstyapıcılarla İstanbul’da Buluştu 
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2024 - 9:09

242 views

Mercedes-Benz Türk, bayileri ve sektörün önde gelen üstyapıcılarına yönelik düzenlediği etkinlikte, kısa ve orta mesafede şehir içi dağıtım,  katı atık segmenti ve belediye hizmetlerine yönelik uygulamaların vazgeçilmezi Mercedes-Benz Atego’nun tanıtımını ve ürün eğitimini gerçekleştirdi. 

Son teknolojiye sahip kamyonlarıyla, ağır ticari araç endüstrisini geleceğe taşımaya devam eden Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren kamyon satış yetkisi olan tüm bayileri ve sektörün önde gelen üstyapıcılarıyla İstanbul’da bir araya geldi. İki gün süren etkinlik kapsamında, ilk gün tüm bayilerin satış müdürlerine ve danışmanlarına ‘Atego şehrin yollarında, şehirde işler yolunda’ mottosuyla sunulan hafif kamyon segmentinin yıldızı Mercedes-Benz Atego’nun ürün eğitimi verildi. Etkinliğin ikinci gününde ise bayilere ve üstyapıcılara, Atego ürün portföyü tanıtımı ve üst yapıcı portalı sunumu yapıldı. 

Organizasyonda konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, “Mercedes-Benz Türk olarak, kamyon segmentindeki gelişimin ve dönüşümün öncülüğünü üstleniyoruz. Araçlarımızın tümü yenilikçi yaklaşımımız, sürdürülebilirlik vizyonumuz ve üst düzey kalite anlayışımızın bir ürünü durumunda. Her zaman daha iyisine odaklanıyoruz ve bu hedefe ulaşmada tüm Mercedes-Benz Türk ailesinin iş ortaklarının desteği ve katılımı büyük önem taşıyor. Bu bağlamda, sürekli olarak bayilerimizle ve üstyapıcılarla iş birliği içinde çalışıyoruz. Bu etkinliğimizde Atego ürün portföyümüzü tüm detaylarıyla tanıttık ve kapsamlı bir eğitim düzenledik. Mercedes-Benz Türk olarak, güvenlik, performans, konfor, geniş üstyapı çeşitliliği gibi konularda ürettiğimiz yenilikçi çözümleri iş ortaklarımızla paylaşmaya ve ortak hedeflerimizle sektördeki standartları belirlemeye devam edeceğiz” dedi.

Şehirde İşleri Yoluna Koyan Atego Kamyonlar Etkinlikte Göz Doldurdu

Etkinlikte sergilenen Mercedes-Benz Atego 1018 modeli geniş görüş açısı, dar alanlarda üstün manevra kabiliyeti, sürücü ve personele iniş binişlerde operasyonel kolaylık sağlayan uygun şasi ve kabin yüksekliği sayesinde, dar sokaklarda sorunsuz bir şekilde hizmet veriyor. Atego 1018, hem dağıtım sektörüne hem de katı atık uygulamalarına uygun olacak şekilde 2 farklı standart paket ile sunulurken, farklı aks mesafesi, geniş opsiyonel donanım seçenekleri, kapalı, açık kasa, frigo ve akaryakıt tankeri gibi üstyapı uygulamalarıyla da farklı ihtiyaç ve beklentilere hitap ediyor. Atego 1518 de farklı müşteri ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış aks mesafesi ve yataklı, yataksız kabin seçenekleriyle, 5 farklı standart paketle sunuluyor. Etkinlikte ilave olarak, yol süpürme aracı üstyapı montajı için özel olarak tasarlanmış şasi yapısına ve teknik donanıma sahip 1518 LKO araç sergilendi. İdeal üstyapı montajı için yakıt tankı şasi sonuna yerleştirilerek şasisinin yanları boş bırakılmış bu özel aracın sahip olduğu hava süspansiyonu ve çok düşük hızlarda sabit hızlı sürüşe imkan veren yüksek aktarma oranına sahip karınca vitesi sayesinde süpürme işlemi kusursuz yapılıyor. Etkinlikte sergilenen bir diğer model de Atego 2424’tü. Fabrika çıkışlı olarak 6×2 düzeninde üretilen Atego 2424, yataklı ve yataksız olmak üzere iki standart pakette sunulurken, daha fazla yük ya da hacim ihtiyacı olan ağırlıklı perakende sektörünün ilk tercihi olmaya devam ediyor. 

Mercedes-Benz Türk Hakkında:

Mercedes-Benz Türk, 1967 yılından bu yana Türkiye’de ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, 2020 yılına kadar kamyon ve otobüs gruplarındaki faaliyetlerine ek olarak Mercedes-Benz marka hafif ticari araçların ve Daimler AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının satışını gerçekleştirmiştir. Daimler AG, 2020 yılında kamyon ve otobüs ile otomobil ve hafif ticari araçlar birimlerini iki ayrı şirket yapısı altında topladı. 01.12.2021 itibarıyla da ayrı bir tüzel kişilik olan  “Daimler Truck AG”’ şirketi altında; Mercedes-Benz Türk A.Ş., Daimler Truck’ın 3 büyük kamyon üretim tesisinden biri olan Aksaray Kamyon Fabrikası, Daimler Buses’ın dünyadaki en büyük otobüs üssü olan Hoşdere Otobüs Fabrikası ve bünyesinde bulunan iki AR-GE merkezi ile Kamyon ve Otobüs gruplarından sorumlu olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Yaklaşık 1.4 milyar avro yatırım hacmiyle Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir ve 7.000’i aşkın personel istihdam etmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.