Koray Turizm’den 5 Yıldız’lı yatırım « Güle Güle Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 11:39

Koray Turizm’den 5 Yıldız’lı yatırım

Koray Turizm’den 5 Yıldız’lı yatırım
Son Güncelleme :

02 Eylül 2023 - 12:04

348 views

Turizm taşımacılarının otobüs yatırımları da tüm hızıyla devam ediyor. Yıl içerisinde önemli yatırım yapan firmalardan birisi de Koray Turizm oldu. Mercedes-Benz Türk’e 5 otobüslük sipariş veren firma, otobüslerin 4 adedini filosuna dahil etti…

PANDEMİNİN hüküm sürdüğü yıllarda otobüs yatırımı yapamayan ve hatta elindeki araçların bir kısmını satan turizm taşımacıları, geçen yıl toparlama evresine girmiş, kısmi yatırımlar yapmıştı. Umutların yüksek olduğu 2023 ise, onlar için bir atılım yılı olacaktı. Deprem felaketi nedeniyle turizmde bir takım olumsuzluklar yaşansa da, dönen bir teker var.

Bu da daha fazla araç yatırımını beraberinde getirdi.

Turizm taşıma sektörünün kurumsal firmalarında Koray Turizm de, önemli otobüs yatırımı yapanlardan birisi oldu.

Koray Turizm, 2023 yatırımları kapsamında Mercedes-Benz Türk ile otobüs alımı konusunda anlaşma yaptı. 4 adedi Tourismo 15, bir adedi de Tourismo 16 olmak üzere siparişi verilen toplam 5 otobüsün 4 adedi belli aralıklarla firmaya teslim edildi. Siparişin son adedinin de önümüzdeki günlerde Koray Turizm’e teslim edileceği ifade edildi.

Konuyla ilgili gazetemize kısa bir açıklamada bulunan Koray Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yılmaz, şunları söyledi:

‘Peş peşe sıkıntılı yıllar yaşadık. İş yokluğu nedeniyle araç yatırımı yapamadık ve hatta kimimiz araç satmak durumunda kaldık. Son iki senedir, turizmde önemli bir gelişme var.

Biz de koşulları dikkate alarak hem filomuzu büyütmek hem de gençleştirmek adına bir yatırım planı geliştirdik.

2023 planımızde 5 adet büyük otobüs alımı vardı. Bunun için Mercedes-Benz Türk ile 5 adet Tourismo konusunda anlaşmaya vardık. Otobüslerimizin 4’ü filomuzdaki yerini aldı. 5’incisini de en kısa sürede teslim alacağız. 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.