Karsan 2024 Yılının En Yenilikçi Markası Seçildi! « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 07:12

Karsan 2024 Yılının En Yenilikçi Markası Seçildi!

Karsan 2024 Yılının En Yenilikçi Markası Seçildi!
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2024 - 12:15

497 views

Avrupa başta olmak üzere dünyada toplu ulaşımın elektrikli, otonom ve hidrojen dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, başarılarını global ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karsan, Electric Evolution stratejisiyle Global Business & Finance Magazine’den üç ödül birden kazandı. Karsan, Avrupa’nın En İyi e-Mobilite Öncü Şirketi, Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi ve Avrupa’nın En İyi Elektrikli Ticari Araç İhracatçısı dallarında ödüllendirildi. ‘Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde’ vizyonu doğrultusunda geliştirdiği yenilikçi modellerle Karsan, ödüllerle tescillenen başarısını Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’yı kapsayan geniş bir coğrafyada toplu ulaşımın dönüşümüne öncülük ederek sürdürüyor.

Geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyan ve öncü hamleleri ile sektöre yön veren Karsan, yenilikçi yaklaşımı ve e-mobilite çözümleri ile küresel sahnede ödüllendirilmeye devam ediyor. Ürettiği modellerle özellikle Avrupa ülkelerinde ulaşım altyapısının dönüşümünde öncü rol üstlenen marka, iddialı ürünleriyle kazandığı ödüllere yenilerini ekledi.

Toplu ulaşımın dönüşümüne öncülük ediyor!

Karsan, toplu taşıma sektöründe geleceğin teknolojilerini bugünün ihtiyaçlarıyla buluşturan “Electric Evolution” konseptiyle öncü rolünü sürdürüyor. Bu yenilikçi konseptiyle Global Business &Finance Magazine’den üç ödül birden kazanan Karsan, Avrupa’nın En İyi e-Mobilite Öncü Şirketi, Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi ve Avrupa’nın En İyi Elektrikli Ticari Araç İhracatçısı seçildi.ABD’den Japonya’ya kadar geniş bir coğrafyada toplu ulaşımın yeni nesil teknolojilerle dönüşümüne liderlik eden Karsan, “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” vizyonu doğrultusunda geliştirdiği modellerin başarısını dünya çapında prestijli ödüllerle  de taçlandırıyor.Toplu ulaşımda Avrupa’da elektrikli, otonom ve hidrojen teknolojilerinin hepsini sunabilen tek marka konumunda olan Karsan, 23 ülkede 1000’den fazla elektrikli aracıile her geçen gün elektrikli parkını büyütüyor.Yüzde 100 elektrikli e-JEST ve e-ATAK modelleri son 4 yıldır aralıksız şekilde Avrupa’da elektrikli minibüs ve midibüs pazarlarının en fazla tercih edilen araçlarıolmayı başardı. 6 metreden 18 metreye kadar full elektikli ürün gamına sahip olan Karsan, ödüllerle taçlandırılan bu başarılarıyla, toplu ulaşımın dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor. Şirket, sıfır emisyona sahip, doğuştan elektrikli ve otonom araçlarıyla karbon ayak izini azaltıyor; sessiz, temiz ve güvenli bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi!

Karsan, Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi ödülüyle, toplu ulaşımda yenilik ve teknolojinin öncüsü olmaya devam ediyor. Otonom e-ATAK modeli, bu başarının somut bir örneği olarak öne çıkıyor. Finlandiya’nın Tampere şehrinde kullanılmak üzere 1 adet 8 metrelik Otonom e-ATAK’ı 2024 Mart ayında teslim eden Karsan, ABD’de Michigan State University kampüsünde 1.5 yıl boyunca 5 kilometrelik bir rotada yolcu taşıyan Otonom e-ATAK ile dünyada bir ilki gerçekleştirmişti. Norveç’in Stavanger şehrinde ise 2022 yılından bu yana açık trafikte biletli yolcu taşıyan Otonom e-ATAK, var olan güzergahınıkısa süre önce tünel içeren bir rota ile güncelleyerek genişletti ve tünelden geçen ilk otonom araç olarak zorlu bir sınavı daha başarı ile verdi. Fransa, Romanya ve Türkiye de dahil olmak üzere, 6 farklı noktada otonom projelerini devreye alan Karsan, Otonom e-ATAK ile 75 bin kilometre otonom sürüş deneyimi elde ederken, 27 binin üzerinde yolcu taşıdı.Son olarak, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde havalimanı otonom projesineimza atan Karsan, 2024 yılı sonunda bu kapsamda teslim edeceği 2 adet Otonom e-ATAK’la, dünyada ilk kez havalimanı transferini otonom bir araçla gerçekleştiren marka olacak.

Karsan Hakkında:

Türk otomotiv sektöründe 58 yıllık deneyime sahip olan Karsan, ticari araç segmentinde son teknolojiye sahip tesislerinde kendi markası da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen otomotiv firmaları için üretim yapmaktadır. 1981 yılından bu yana ticari araç üretimi yapan Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası, yılda tek vardiyada 20.000 araç üretme kapasitesine sahiptir. Binek araçtan ağır kamyon, minivan ve otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte yapılandırılan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km mesafede, 99 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 203 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor.

Karsan, Türk otomotiv sektörünün tek bağımsız çok markalı araç üreticisidir. Karsan, geleceğin mobilitesinde bir adım önde olma vizyonu doğrultusunda, iş ortakları ve lisansörleriyle birlikte yeni ve mevcut ürünlerin türevlerini geliştirerek yolcu taşımacılığının tüm segmentlerinde yer almayı hedeflemektedir.

Toplu taşıma sektöründe “fikirden pazara” “yenilikçi ürün ve hizmetler” geliştirmek ve pazara sunmak üzere faaliyetlerini sürdüren Karsan, özellikle ana üretici/OEM iş kolunu güçlendirmeyi hedefliyor. Karsan, Ar-Ge’den üretime, pazarlamadan satış ve satış sonrası faaliyetlere kadar tüm otomotiv değer zincirini yönetiyor. Karsan, çevre dostu Jest ve Atak modellerini kendi markası altında üretmektedir. 2018 yılında Karsan e-JEST, 2019 yılında Karsan e-ATAK, 2021 yılında Otonom e-ATAK, aynı yıl Karsan e-ATA ailesinin 10m, 12m, 18m modelleri ve 2022 yılında e-ATA HYDROGEN birbiri ardına lanse edilerek Karsan, Avrupa’da 6 metreden 18 metreye kadar tamamen elektrikli ürün gamına sahip ilk ve tek firma olmuştur. Ayrıca 2023 yılı sonunda sağdan direksiyonlu 6 metrelik e-JEST aracı ile Japonya pazarına giren ilk Avrupalı marka oldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.