İSTAB’ta bayrağı Aziz Baş devraldı « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 13:57

İSTAB’ta bayrağı Aziz Baş devraldı

İSTAB’ta bayrağı Aziz Baş devraldı
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2023 - 14:52

155 views

Pandemi, ekonomik bunalım ve tüm zorluklara rağmen İSTAB’ı iki dönem başarıyla yöneten Başkan Turgay Gül, bayrağı dava arkadaşı Aziz Baş’a teslim etti. Turgay Gül, üyeleri sorumluluk almaya davet ederken, selefi Aziz Baş da, katılımcı yönetimin önemine dikkat çekti

İSTANBUL Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB), gerçekleştirdiği olgun, katılımcı ve yapıcı kongrelerle demokrasi dersi vermeye devam ediyor. Dernek, geçen hafta yeni yönetimi belirlemek üzere olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Cemile Sultan Korusu’ndaki yoğun katılımlı kongre, divan kurulu başkan ve üyelerin seçimiyle başladı. Divan Başkanlığına İSTAB eski Başkanlarından Ahmet Karakış olurken divan Başkan Vekilliğine Dursun Ali Camadan ve Katip Üyeleğine de Eray Tekbaşına seçildi.

Başkan Gül’e teşekkür borçluyuz

Açılış konuşmasını yapan Ahmet Karakış, sektörün çok fazla sorunlarının bulunduğuna değinerek, “Çok sıkıntılı süreçler yaşadık. Burada bir kez daha gördükki, İSTAB bizler için, sektör için çok önemli. İTO. 22 Komite bizler için önemli. Her zaman meslek örgütümüze destek vermeliyiz. Bu meslek örgütümüzde bugüne kadar görev alan tüm yöneticilere ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizim sektörümüzün sorunları bitmez ama son dönemde yaşadığımız sıkıntılar çok daha büyük oldu. Pandemi ile beraber ile yaşadığımız dönem sektörün en çok sıkıntı yaşadığı süreç oldu. Çok zorlu süreci Turgay Gül Başkan ve ekibi yaşadı. Onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Sorumluluk almaktan kaçmayalım

Daha sonra kürsüye çıkan eski Başkan Turgay Gül ise birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, kendi dönemlerinde hayata geçirdikleri icraatlar hakkında bilgi verdi. Tüm zorlu koşullara rağmen İSTAB yönetimi olarak iyiniyetle önemli işlere imza attıklarını dile getiren Turgay Gül, tüm üyeleri sorumluluk almaya ve derneğin yönetiminde aktif bir rol üstlenmeye davet etti. Vefat edip aralarından ayrılan dernek üyesi meslektaşlarına Allah’tan rahmet dileyen Turgay Gül, uzun süre yönetimde birlikte çalıştıkları yeni Başkan Aziz Baş ve ekibine sonuna kadar güvendiklerini belirterek, başarı temennisinde bulundu.

Desteğinize ihtiyacımız var

Daha sonra kürsüye çıkıp bir teşekkür konuşması yapan İSTAB Başkanı Aziz Baş, son derece önemli mesajlar verdi. İşte Başkan Baş’ın konuşmasından satır başları:

İSTAB’ta başkanlık ve yönetim için yarış olmamış, bundan böyle de olmayacak. Bizdeki kongreler, bir bayrak devrinden öteye geçmez. Bugün bu kongrede de böyle oldu. İki yıldır yönetimde fiili olarak görev aldım. Sorunlara vakıf bir ekip olarak, hangi adımları atacağımızın da bilincindeyiz. Yalnız şu nokta çok önemli; evet biz yönetime seçildik ama derneği hep birlikte katılımcı bir anlayışla yönetmek durumundayız. Yönetimin gücü, arkasındaki destekle bir bir alakalı. O yüzden sizlerin yoğun desteğine ihtiyacımız var. Tabii bugünlere gelmemizde, önceki yönetimlerin de rolü çok büyük.

Tüm geçmiş başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Kuşkusuz en zorlu dönemi İSTAB’a yaklaşık 5 yıl Başkanlık yapan Turgay Gül arkadaşımız ve bizler yaşadık.

Netice itibariyle İSTAB, bu sektör için hayati bir öneme sahip. Bizler derneğimizi sahiplenip daha güçlü hale getireceğiz.

 Bize güvenip yönetimi emanet eden tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Hayırlı, uğurlu olsun… 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.