İBB, otogarın devrinin 3. yılını muhteşem bir festivalle kutladı « Güle Güle Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 18:46

İBB, otogarın devrinin 3. yılını muhteşem bir festivalle kutladı

İBB, otogarın devrinin 3. yılını muhteşem bir festivalle kutladı
Son Güncelleme :

29 Eylül 2022 - 17:15

345 views

Sözleşme süresinin dolmasının ardından işletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Büyük İstanbul Otogarı, 3 yılda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. İBB, devrin 3. yılını muhteşem bir etkinlikle kutladı. Çeşitli konserler, sergiler, dans gösterileri ve renkli etkinlikler otogar sakinleri ve yolcular tarafından büyük bir beğeni ile takip edildi…

AVRUPA’nın en büyük, dünyanın da en büyükleri arasında yer alan Büyük İstanbul Otogarı, yap-işlet-devret modeli ile bizzat otobüsçüler tarafından yapılmıştı.

Otobüsçünün mabedi sayılan otogar, 25 yıllık sözleşme süresinin sona ermesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Bu devrin üzerinden üç yıl geçti. Kabuk değiştiren otogarda, geçen hafta devrin üçüncü yılı kutlandı. İBB, festival niteliğinde bir kutlama yaptı. Bu coşkulu kutlama ile ilgili otogar yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer vergildi:

‘Kutlama programı çerçevesinde Ressam İsmet Bilen’in sergisi, 3 yıllık süreci özetleyen sunumumuz gerçekleşti.

İstanbul şarkıları ile kanun ve ud dinletisi; Nevin Şahin-Nilüfer Kıran, İstanbul’un Zarif Hanımları Kibar Beyleri panelinde ise; Prof. Dr. Evren Kutlay, Meri Çevik Simyonidis, Şefika Özgen Eren, Kadriye Olgar ve Nuray Marçak anlatımlarıyla programımızı renklendirdi.

Ardından programımız 3. yılın Enleri’ne anmalık verilmesi, Modacı Aydın Göynü ’nün ‘Kelebek Etkisi’ defilesi ve İBB Halk Müziği Orkestrası konseri ile sona erdi.

Programımıza çalışmalarımızın bir başarı öyküsü olarak kabul ve takdir görmesini sağlayan Boğaziçi Yönetim AŞ Genel Müdürü Sn. Ethem Pişkin, Genel Sekreter Yardımcımız Sn. Murat Yazıcı, katılarak bizleri onurlandırdı.

İşbirliği ve proje ortaklığından ötürü İstanbul’u Sevenler Kültür ve Sanat Derneği’ne, tüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine, otogar camiasına, İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne destekleri ve katılımları için teşekkürlerimizi sunuyoruz’…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.