Emniyet’in otobüsçüsü tek yürek tek ses: EKMEK KAPIMIZ BURASI « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 08:34

Emniyet’in otobüsçüsü tek yürek tek ses: EKMEK KAPIMIZ BURASI

Emniyet’in otobüsçüsü tek yürek tek ses: EKMEK KAPIMIZ BURASI
Son Güncelleme :

16 Ekim 2022 - 12:34

472 views

Emniyet Terminali, otobüslerle ülkemize döviz kazandıran bavul ticaretinin en önemli üssü konumunda. Terminal otobüsçüsü, her açıdan halinden memnun, ‘iyi ki burası var’ diyorlar. Dernek kurdular, Başkan Ahmet Çetin Tüfekçioğlu, ‘Neden Emniyet Terminali’ sorusunu okurlarımız için cevapladı… 

DÖVİZ; bugün ülkemiz için en çok ihtiyaç duyulan şey… Dolayısıyla döviz musluklarının sonuna kadar açık olması gerekiyor. İstanbul-Laleli Uluslararası Yolcu Terminali (Emniyet Terminali), yıllardır ülkeye en fazla döviz akıtan muslukların başında geliyor. An itibariyle de bu işlevini ziyadesiyle korumakta.

Terminalde otobüslerle pek çok ülkeye ciddi manada bavul ticareti yapılıyor. Dolayısıyla bu terminalin en iyi şekilde korunması ve daha da işlevsel hale getirilmesi gerekiyor.

Terminalin önemi konusunda bugüne kadar çok sayıda haber yaptık. Bu sayımızda ise oradaki otobüsçülük konusunu ele alacağız. Bunu bize yeni kurulan derneğin başkanı anlatacak. Derneğin adı, Emniyet Terminali Uluslararası Yolcu Taşımacıları Derneği… Kurucu Başkanı ise Ahmet Çetin Tüfekçioğlu… Terminalde işler nasıl, neden burada sonuna kadar kalmakta ısrarcısınız sorularını yönelttiğimiz Başkan Ahmet Çetin’e kulak verelim:

Her şey birbirini tamamlıyor

Tekstil ihracatının ve bavul ticaretinin merkezi Aksaray, Laleli, Beyazıt yıllar içinde hacmini artırarak ekonomiye büyük katkılar sağlamaktadır. Bölge açık bir AVM şeklinde işlev görmekte, bütün unsurlar birbirini tamamlayıcı rol oynamaktadır. Tekstil mağazaları, ayakkabıcılar, çanta ve bavulcular, meşrufatçılar, züccaciyeciler, elektrik ve oto yedek parçacılar, eczaneler, cafeler, restaurantlar, marketler, oteller ile ulaşım modlarının alternatifli olması hizmet alan muhatapları cezbeden konumundadır. Biz terminalin otobüs firmaları olarak da yolcularımıza kolay ulaşımı, konforu sağladığımız gibi en büyük unsurları olan zamanlarında kolay ulaşım imkânları birlikte daha iyi değerlendirmelerini sağlıyoruz. Terminalimizin işleyişinden, konumundan, temizliğinden ve sunduğu bütün hizmetlerden had safhada memnunuz.

Korunup kollanması gerekiyor

Pek çok alanda sıkıntı yaşanırken, bizler her geçen gün yolcu sayımızı arttırıyor, ülke ticaretine katkı sunuyoruz. En önemlisi de yolcu memnuniyeti. Yolcumuz hiç yorulmadan gelip her türlü ihtiyacını burada karşılıyor ve otobüsüne binip ülkesine gidiyor. Günü birlik bavul ticareti yapan yolcularımızdan o kadar güzel geri dönüşler aıyoruz ki, anlatması zor. Bu doku, bu güzellik ve bu akışkanlık hiçbir zaman bozulmamalıdır. Dokuya verilen zarar, ensafa, otobüsçüye ve haliyle de ülkeye verilmiş zarar olarak karşımıza çıkar.

Öte taraftan terminali genişliği, içinde sürdürülebilen trafik akışkanlığı, parklanma alanlarının düzgünlüğü, en önemlisi de merkezi konumda oluşu bölgeyi ve bölge esnafını çok rahatlatmaktadır.

Dolayısıyla bölgenin lokomotifi olan böyle bir terminalin kesinlikle konumunu koruması gerekmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.