EMNİYET TERMİNALİ’nden binleri ağırlayan aşure sofrası « Güle Güle Gazetesi

19 Haziran 2024 - 07:40

EMNİYET TERMİNALİ’nden binleri ağırlayan aşure sofrası

EMNİYET TERMİNALİ’nden binleri ağırlayan aşure sofrası
Son Güncelleme :

02 Eylül 2023 - 14:51

280 views

Esnafı, çalışanı ve hatta yolcusu ile bir aile profili çizen Ulaslararası Emniyet Terminali, geleneksel hale getirdiği aşure günü etkinliğine bir yenisini daha ekledi. Etkinlik çerçevesinde bini aşkın kişiye aşure dağıtıldı. Geleneğin gelecek yıllarda devam edeceği ifade edildi…

MUHARREM ayının onuncu günü olan aşure günü paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir.

Bu öneme binaen her yıl evlerde, iş yerlerinde ve çeşitli mekankarda aşure dağıtımı yapılır. Karayolu yolcu taşımacıları da muharrem ayında terminaller ve otogarlarda bereketli etkinlikler düzenler. Bavul ticareti ve ihracatın en büyük kalesi konumunda olan İstanbul-Laleli Uluslararası Yolcu Terminali (Emniyet Terminali), aşure günü etkinliğini geleneksel hale getiren adreslerden birisi. Emniyet Terminali yönetimi, bu geleneği sürdürdü ve terminalde aşure dağıttı. Esnaf, çalışan ve yolculardan oluşan bini aşkın kişi, ikram edilen aşureleri afiyetle yedi.

Geleneği sürdüreceğiz

Aşureleri, Emniyet Terminali Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Sakız, Emniyet Terminali Genel Müdürü Nazan Mungan bizzat dağıttı. Paylaşmanın, birlikteliğin ve sevginin önemine dikkat çeken Nazan Mungan , ‘Terminal yönetimi olarak aşure dağıtımını geleneksel hale getirdik. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğimize bini aşkın kişi katıldı. Bu bereket sofrasını gelecek yıllarda da kurmaya devam edeceğiz’ şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.