Av. Özcan 4. kez TOFED Başkanı « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 14:26

Av. Özcan 4. kez TOFED Başkanı

Av. Özcan 4. kez TOFED Başkanı
Son Güncelleme :

15 Haziran 2024 - 9:58

179 views

OTOBÜSLE karayolu yolcu taşımacılığının en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), kritik bir dönemde olağan üstü genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Wish More Otel İstanbul’da gerçekleştirilen 9’uncu olağan kongre, yönetim ve denetleme kurulunun raporlarının okunmasıyla başladı. Tüzük değişikliklerinin de oylanıp onaylandığı genel kurulda blok liste ile seçime gidildi. Yapılan oylamanın ardından Av. Birol Özcan 4. kez genel başkanlığa seçilirken, yeni genel yönetim kurulu üyeleri de belirlendi.

Oylamanın ardından kongreye hitap eden TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, şunları söyledi: Sektör, kritik bir dönemeçten geçiyor. Mevcut sorun ve sıkıntılar yüzünden, bazı firmalarımız için çember giderek daha da daralıyor. Bizler sektörün sivil kuruluşları olarak sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyor, çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ama asıl sıkıntı, uğruna mücadele verdiğimiz sektörümüz tarafından yeterince destek görememek. Şayet firmalar bize destek verir ve arkamızda sağlam durursa, çözüm de o denli kolaylaşır. Netice itibariyle bugünkü sıkıntılı sürece geldik; bari bundan sonra gerekli desteği versin firmalarımız. Ben ve yönetimim  üyelerden devam vizesi aldı. Mücadelemizi her zamankinden daha fazla azimle vereceğiz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.

KONGRE SONRASI YÖNETİM VE GÖREV DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ: Birol Özcan (Genel Yönetim Kurulu  Başkanı), Mustafa Sarı (Genel Sekreter), Erol Özkaymak (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Mustafa Özcan (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), )Mustafa Ünal (Genel Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Ayhan Kara (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı ), Suat Akın (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Sinan Uzun (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Hülya Ulusoy (Genel (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Rahmi Hamurcu (Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı), Ali Sercan Kartal (Genel  Muhasip), Mahmut Arıkboğa, Ahmet Bababalım, Adnan Değirmenci, Selami Tırış, Kadir  Alper  Birant, Settar Konukoğlu, Yalçın Şahin, Tağmaç Şengörenoğlu, Yüksel Yüce, Şeyhmus Çaktır, Yüksel Kurnaz, Hacı Süleyman Barış, Serdar Gerilakan, Bülent Yıldız, İsa Tacar, Mustafa Dağıstanlı, Cemal Ali Rıza Çelebi, Hüsamettin Bakan ve Şehabettin Laçin…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.