AŞTİ Derneği’nden MAPAR’a ‘teşekkür’ plaketi « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 14:15

AŞTİ Derneği’nden MAPAR’a ‘teşekkür’ plaketi

AŞTİ Derneği’nden MAPAR’a ‘teşekkür’ plaketi
Son Güncelleme :

24 Nisan 2023 - 10:56

348 views

MAPAR Otomotiv, geçmiş borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan AŞTİ Otobüsçüler ve Acenteler Derneği’ne nakdi yardım yaptı. Başkan Hacı Süleyman Barış, İstanbul ziyaretinde MAPAR Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin’e derneğe katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

MAPAR Otomotiv denince, nedense akla ilk olarak ‘yardım ve destek’ geliyor. Zira firma, sektörün her türlü etkinliğine sponsor oluyor, maddi katkıda en önde koşan oluyor ve yardım projelerinde bizzat yer alıyor. MAPAR, son olarak, bir önceki dönemden kalan borçlar nedeniyle zorluklar yaşayan Ankara Şehirlerarası Terminel İşletmesi (AŞTİ) Otobüsçüler ve Acenteler Derneği’ne önemli bir para bağışında bulundu. Dernek Başkanı Hacı Süleyman Barış, MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin’e yaptığı yardım nedeniyle teşekkürlerini iletmek için İstanbul Otogarı’nda buluşup, kendisine bir  plaket takdim etti.

TOFED yönetim kurulunun tam kadro hazır bulunduğu plaket takdiminde gazetemize bir açıklamada bulunan Hacı Süleyman Barış, şunları söyledi: ‘Sıkıntılı seneler yaşıyoruz. Biz de dernek olarak özellikle geçmiş dönemden kalan borçlarımız nedeniyle büyük zorluklar yaşıyorduk. Sağolsunlar; konuyu ilettiğimiz MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin ağabeyimiz, bu konuda bizlere destek olacaklarını söyledi ve borçlarımızın neredeyse tamamını nakdi olarak ödedi. Bizleri rahatlatan büyük bir jest oldu. Artık borcumuzu düşünmek yerine, esnef için yapacağımız işlere daha fazla odaklanabileceğiz.

Gazeteniz aracılığıyla MAPAR ailesine tekrar tekrar teşekkür ediyor, sektörün tüm paydaşlarını aynı duyarlılığa davet ediyorum’.

AŞTİ esnafının yaşadığı sorunlara da dikkat çeken Hacı Süleyman Barış,  ‘Esnaf zor durumda, ramazan boyunca otobüslerin tekeri dönmez oldu. Ben şahsen Siirt Petrol’e bakıyorum 15-16 gündür araba yapmıyoruz. Gelemiyor araba ne yapsın, firma sahibi ne yapsın. Yolcu yok depremden dolayı da zaten bizim güzergahımız o tarafta birçok firmanın güzergahı o tarafta gelen giden olmayınca araba yapamıyorlar, yürümüyor. Yürümeyince de Ankara’ya gelmiyor Ankara esnafı kirasını ödeyemiyor, 8-10 bin lira olan kiralara yüzde 67 zam yapıldı; şimdi oldu 30-35 bin lira. Bu şu anda ödenebilecek bir rakam değil. Belediyenin bize iyileştirme yapmasını istiyoruz. Yetkisini kullanıp Mansur Bey’in bize iyileştirme yapması lazım.

Ben 1979’dan beri AŞTİ’deyim ben oradan bagaj fişi bağlayarak geldim. İşletmecilik yaptık, çeşitli müdürlükler yaptım, yöneticilik yaptım şimdi de ben burada başkanlık yapıyorum ama yanıma gelen insanları dinledikçe üzülüyorum. Evine ekmek götüremeyen arkadaşlar var gerçekten çok zor durumda vatandaşlar var, sıkıntı büyük’ dedi.

TOFED’in sektör için önemine de vurgu yapan Barış, ‘TOFED’in de bize katkısı büyük. Sağ olsun Birol Başkanımız bizim sekreterimizin sigortasını, maaşını veriyor, bizim giderlerimizi karşılıyor kendisine çok teşekkür ediyoruz. Mustafa Özcan’ın hakkını hiçbir zaman unutamayız, Erdem Yücel Bey’in hakkını unutamayız onlar bize gerçekten babalık yapıyorlar, derneğimizin ayakta kalması için ellerinden gelen desteği veriyorlar. Biz de AŞTİ Otobüsçüler Derneği olarak TOFED’in her türlü gece gündüz arkasındayız, neferi gibi arkasında duruyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.