Allison, Busworld Europe’da En Yeni eGen Power® e-Aks’ını Tanıttı « Güle Güle Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 13:44

Allison, Busworld Europe’da En Yeni eGen Power® e-Aks’ını Tanıttı

Allison, Busworld Europe’da En Yeni eGen Power® e-Aks’ını Tanıttı
Son Güncelleme :

11 Ekim 2023 - 13:50

1.085 views

Allison, Anadolu Isuzu ile iş birliği yaparak yeni 85S eGen Power e-aksını tam elektrikli 8 metrelik midibüs modeline entegre etti. 

Allison Transmission, Brüksel’de düzenlenen Busworld Europe’da Allison tam elektrikli aks ailesinin en yeni üyesi olan eGen Power® 85S’nin lansmanını gerçekleştirdi. Anadolu Isuzu iş birliği ile Allison’ın yeni e-aksı eGen Power 85S, fuarda lansmanı yapılan Isuzu Novo VOLT tam elektrikli otobüse entegre edildi ve sergilendi. 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, açıklamasında; “Portföyümüzde sıfır emisyon sağlayacak ve gürültü seviyelerini azaltacak yeni Novo VOLT modelimizi sunarken eGen Power 85S’yi bu aracımıza entegre etmek üzere Allison ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Allison’ın midibüs platformumuzun farklı gereksinimlerini karşılayan ve mevcut araç şasisine kolayca entegre edilebilen bir e-Aks sunabilmesinden son derece memnunuz” diye belirtti. 

Allison’ın Anadolu Isuzu ile yaptığı iş birliği, ilk kez eGen Power e-Aks’ın bir midibüs uygulamasına entegre edilmesini sağlayarak tam elektrikli aks ailesini yeni bir pazar segmentinde genişletiyor. eGen Power 85S, mevcut eGen Power modellerine kıyasla daha dar bir iz genişliği, daha kısa aks mili ve yeni preslenmiş aks muhafazası ile daha düşük 8,5 T brüt aks ağırlığı (GAWR) gerektiren midibüs ve hafif kamyon uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirildi. 

Allison Transmission EMEA, APAC & Güney Amerika Satış Başkan Yardımcısı Heidi Schutte, konu ile ilgili olarak; “eGen Power 85S’nin piyasaya sunulması, Allison’ın hizmet verdiği geniş uygulama yelpazesi ve pazar segmentlerinin taleplerini karşılamak için tahrik çözümü portföyümüzü genişletme konusundaki kararlılığının en son örneğidir. e-Aks ailemiz, Allison müşterilerinin elektrikli araç yeteneklerini geliştirmelerini ve ticari araç sektörünün geleceğine yön verecek teknolojileri benimsemelerini desteklemek için tasarlandı” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.