Ali Bilir, ‘Hep Birlikte Yönetmek’ şiarıyla TÜRSAB başkan adayı oldu « Güle Güle Gazetesi

23 Nisan 2024 - 18:25

Ali Bilir, ‘Hep Birlikte Yönetmek’ şiarıyla TÜRSAB başkan adayı oldu

Ali Bilir, ‘Hep Birlikte Yönetmek’ şiarıyla TÜRSAB başkan adayı oldu
Son Güncelleme :

29 Eylül 2022 - 17:05

202 views

TURİZMCİ yazar Ali Bilir, ‘iyi yönetilmiyor’ dediği Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) 25. dönem başkanlığı için adaylığını açıkladı. Halen birliğin Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ali Bilir, neden aday olduğunu geniş katılımlı bir toplantı ile üyelere anlattı.

İşte Ali Bilir’in toplantı konuşmasından satır başları: 

15 yılı aşkın bir süredir seyahat mesleğinin gerekliliğini, önemini çok iyi biliyorum. Ülkemize daha çok ziyaretçi gelmesi, bölgelerimizin tanıtılması, ülkemiz ekonomisine daha çok katma değer oluşturması için acentelerimizin güçlendirilmesi gerektiğini biliyorum. Mesleğin yaşadığı sorunları ve çözüm yollarını çok iyi biliyorum.

Adayım çünkü benim için yeni bir görev ve sorumluluk almak artık kaçınılmaz bir hale geldi. Son süreçte yaşanılan gelişmeler çözümsüz yaklaşımlar, uzlaşmasız ilkeler ve acentalarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda aday olmam gerekliliği ortaya çıktı. Şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı meslektaşlarıma bir kez de sizlerin aracılığı ile teşekkür ediyorum.

Herkes için açık kapı anlayışıyla birlikteyiz, kucaklaşacağız.

Yönetim sürecinin hiçbir aşamasında geriye yer olmayacak, her şey şeffaf olacak.

Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında gelişen teknoloji ve yenilikleri dikkate alarak, turizm endüstrisinde hak ettiğimiz konuma ulaşmak için hep birlikte çalışacağız.

Turizm endüstrisindeki ekosistemi oluşturan tüm paydaşlar ve bileşenlerle birlikte sıkı ilişkiler kuracağız. Sorumluluğumuzun farkındayız, sorunlarımızın çözümü için karar alıcılarla tüm iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanacağız.

Her seçim kendi özünde önemlidir, kıymetlidir. Hepimizin mesleğini ve geleceğini ilgilendiren 25. dönem olağan genel kurulumuza sayılı günler kaldı.

Bu seçimde hep beraber bir karar alacağız. Ya eskiye dönüşün yolunu tekrar açacağız, ya da artık eskiye asla dönüş yoktur diyeceğiz.

Acentalarımızın Kazanması için… Hep Birlikte Yönetmek için… TÜRSAB’ın Turizmde Otorite Olması için… Mesleğimizi Geleceğe Taşımak için… TÜRSAB’da yeni Bir Dönem için… ŞİMDİ TAM ZAMANI diyoruz…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.