Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği kongresini yaptı Başkan Altınkaya ile yola devam « Güle Güle Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 07:42

Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği kongresini yaptı Başkan Altınkaya ile yola devam

Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği kongresini yaptı Başkan Altınkaya ile yola devam
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2023 - 14:46

88 views

TOFED’in önde gelen dernekleri arasında yer alan Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği (AFYAD), olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Derneği yıllarca başarıyla yöneten Başkan Kadir Altınkaya ve ekibi, üyelerin oylarıyla yeniden yönetime geldi. Otogar dışında yolcu indirmelerin acenteleri sıkıtıya soktuğunu belirterek, yetkilileri göreve davet etti…

TRAFİK akışı, temizliği, hijyeni ve çevre düzenlemesi ile Türkiye’nin örnek otogarları arasında gösterilen Afyonkarahisar Otogarı, düzgün işletilmesiyle de adından söz ettiriyor.

Bir ara durak konumunda olan, dolayısıyla işletmecilerin otogarı olarak bilinen bu örnek otogarın sağlıklı işleyişinde Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği’nin (AFYAD) de çok büyük payı var.

Acentelerin tümünü kucaklayan AFYAD, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun (TOFED) da, en aktif üye derneklerinden birisi. Dernek, geçtiğimiz günlerde olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Üyelerin tamamına yakınının hazır bulunduğu kongre, divan kurulu üyelerinininseçilmsesiyle başladı.

Oylama sonucu Divan Başkanlığına Muhittin Könül getirilirken, Üyeler Basri Kadaş ve Selçuk Buğra Kadaş olarak belirlendi. Faaliyet raporu ve mali tabloların ibra edilmesinin ardından başkan ve yönetim kurulunu belirlemek üzere oylamaya geçildi.

Tek listenin yarıştığı kongrede, derneği uzun yıllar başarıyla yöneten Afyonkarahisar Şehirlerarası Yolcu Taşıma Acenteleri Derneği Başkan Kadir Altınkaya ve ekibi, üyelerin tamamından bir kez daha güvenoyu aldı.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Kadir Altınkaya (Başkan), Bülent Saygı, Fatih Yılmaz, Ender Şener Çiçek ve Tufan Yaşık…

Denetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

Ahmet Saygı, Hüseyin Yılmaz, Ali Özkale…

Otogarımızın esnafı mağdur

Kongrenin sonunda üyelere yönelik bir teşekkür konuşması yapan Başkan Kadir Altınkaya, ‘Afyon Otogarı, bir ara durak konumunda görülüyor.

Birçok firmanın otobüsü, yasal zorunluluk olmasına rağmen otogara girmiyor, yolcusunu tüm tehlikelere rağmen otogar dışında indiriyor.

Keza yolcularını dışarıdan alan otobüsler de var. Otobüslerin otogara girmemesi hem işletmemize hem de acentelerimize büyük zarar veriyor.

Konuyla ilgili olarak girişimlerimiz olsa da, bugüne kadar bir şey değişmiş değil. Yetkilileri bu konuda ısrarla göreve davet ediyoruz. Uzun yıllardır otogarımız ve esnaflarımız için mücadele veren bir derneğiz.

Sorunları ve çözümü de biliyoruz. Önümüzdeki dönemde önemli adımlar atacak, sorunlarımızı çözmeye çalışacağız.

Bizleri tekrar bu göreve layık gören üyelerimizin güvenini de boşa çıkarmayacağız’ şeklinde konuştu…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.