• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yönetmelik taslağı kabul edilemez!

29 Mart 2017
Yönetmelik taslağı kabul edilemez!

DOĞRUDUR; taşımacılıkla ilgili mevcut kanun ve yönetmelik, artık ihtiyaçlara yanıt vermiyor. Günün koşulları dikkate alınarak yeni bir yönetmelik yazılmalıdır. Nitekim bakanlığımız, bu konuyla ilgili bir çalışma yürütüyor.

Fikirlerimizi almak üzere de çalıştaya gelip bizleri dinlediler. Katılımcılık ve demokrasi adına son derece güzel şeyler bunlar… Tabii bu noktada görüşlerin yönetmeliğe yansıtılması, çok daha güzel ve önemli olurdu. Ancak hazırlanan taslağa baktığınızda, kimi kesimlerin görüşleri gerektiğinden fazla yönetmelikte yer almış, kimisinin ismi bile geçmiyor; hatta üzelerek söylüyorum; adlarının üstü adeta kırmızı kalemle çizilmiş. İşte o, biziz; yani turizm taşımacıları. Bakanlık yetkilileri, yeni yönetmeliğin mantığının ‘belge sadeleştirilmesi’ üzerine kurulacağını söylemişti. D belgesinin birleştirilmesi ile öyle bir ‘sadeleştirme’ yapılmış ki, turizm taşımacısı adeta D1’lere kurban edilmiş. Kabul edilemez bir taslak. TTDER olarak mücadelemizi vereceğiz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."