• Dolar Alış / Satış: 4.8 / 4.809
  • Euro Alış / Satış: 5.592 / 5.603
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yönetmelik taşımacılar için hayırlı uğurlu olsun

16 Ocak 2018
Yönetmelik taşımacılar için hayırlı uğurlu olsun

GEÇEN hafta karayolu taşıma mevzuatını düzenleyen Yeni Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, yönetmelik gerçekten de katılımcı bir anlayışla hazırlandı. Yapılan çalıştay da, sonradan hazırlanan taslakla ilgili sektörlerden görüş ve öneriler alınması da bu açıdan çok değerlidir. İkinci nokta, yönetmeliğin içeriğiyle ilgili.

Biz turizm taşımacıları açısından baktığımızda; ilkin belgelerin birleştirileceği söylenmişti. Bu durum, özellikle biz D2 belge sahiplerini sıkıntıya sokacaktı. Ancak bakanlık, bu konuyla ilgili gelen tavsiyeleri de dikkate alarak belge birleşmesinden vazgeçmiş. Bu noktada, tüm turizm taşımacılarımız adına yönetmeliği hazırlayanlara şükranlarımı sunmak istiyorum. Elbette bununla ilgili çok şey yazılıp çizilecek, ancak benim dikkatimi çeken nokta belge fiyatları ve taşıt kartı ücretleri…

Belge fiyatları çok ciddi oranda düşerken, taşıt kartları da o oranda yüksek… Kart fiyatlarının düşürülmesi, hepimizin temennisi. Belge fiyatlarının indirilmesi ise, sıkıntılı bir nokta. Bu yaklaşım, sektöre girişleri orantısız şekilde artırabilir ve bu durum da zaten var olan atıl kapasitenin büyümesine yol açabilir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN