• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yolcu bitti! Şimdi sıra yük taşımada

5 Ekim 2016
Yolcu bitti! Şimdi sıra yük taşımada

KURBAN Bayramı tatili de bitti; sektör ölü sezona girdi. Otobüslerde yolcu sayısı az; ancak bagajlar tıklım tıklım; tıpkı ambar kamyonları gibi…

Bu durum otobüsçüleri de, kimi yolcuları da rahatsız ediyor. Bu durumun en çok yaşandığı bölgelerden birisi de Muş…

Muş’ta, şehirlerarası otobüslerde seyahat eden vatandaşların beraberlerinde fazla bagaj taşımaları otobüs firmalarını zor durumda bırakıyor.

Sonbaharda batı illerinde yaşayan vatandaşların da memleketlerinden kışlık gıda götürmeleriyle yolcu otobüslerinin adeta kamyon gibi yük taşımak zorunda kaldığına dikkat çeken Muş Ovası Turizm yetkilisi Mazhar Özkan,, “Biz burada resmen yolcu değil, kamyonlar gibi nakliye işi yapıyoruz.

Buradan batıya giden yolcularımız başta soğan, patates, yoğurt, yorgan, yatak ve her türlü ev eşyalarını götürüyor. Bazıları batıda yaşayan akrabalarına, bazıları ise yaz tatili geçirmek için Muş’a gelenlerden oluşuyor.

Buradan gidenler adeta yeni bir ev kuruyor gibi eşya taşıttırıyor.

Bu açıdan firmalarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Kalkış saatlerinde gecikmelere neden oluyorlar. Ayrıca her otobüse yaklaşık 6-7 ton bagaj yükleniyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."