• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Yıldız’lar İstanbul’da buluştu

31 Ağustos 2016
‘Yıldız’lar İstanbul’da buluştu

Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile hayata geçirdiği Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ‘Her Kızımız Bir Yıldız’, 12 yaşında! Proje kapsamında bugüne kadar 3 bin 950 kız öğrenciye destek verildi

TÜRKİYE ekonomisinin dev kuruluşlarından Mercedes-Benz Türk, anlamlı sosyal sorumluluk projeleriyle de büyük takdir topluyor. Özellikle eğitime verdiği destekle dikkatleri üzerine çeken Mercedes-Benz Türk (MBT), 2004 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte “Her Kızımız Bir Yıldız” projesini başlatmıştı.

17 ilde okuyan 200 kız öğrenciye destek vererek “Her Kızımız Bir Yıldız” projesini başlatan Mercedes-Benz Türk, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugüne kadar 56 ilde, 472’si üniversite olmak üzere, toplam 3.950 kız öğrenciye eğitim bursu verdi. Destek alan 1.933 bursiyer meslek lisesinden mezun oldu, 765 bursiyer üniversite sınavını kazandı, 147 öğrenci ise üniversiteden mezun oldu. Proje kapsamında halen 200’ü üniversite olmak üzere toplam 1.200 öğrenci burs almaya devam ediyor.

MBT, her yıl ‘Yıldız Kızlar’ı İstanbul’da buluşturuyor. Bu geleneksel buluşmaların 2016 etabı, geçtiğimiz hafta gerçekleşti.

Proje kapsamında desteklenen öğrencilerden grup, bir hafta boyunca İstanbul’da ağırlandı.

Program dahilinde Yıldız Kızlar Prof. Dr. Türkan Saylan’ın mezarını ziyaret ettiler, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı gezerek MBT Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger ile tanıştılar. Yıldız Kızlar, İstanbul’da bulundukları sürede çeşitli müzeleri gezdi. Ayrıca tekne turu ile İstanbul’u denizden seyrettiler ve tarihi mekânları görme fırsatı buldu.

Yıldız Kızlar’a MBT ve bayilerinde staj ve iş imkânı sağlayabilmek amacıyla 2016 yılında önemli bir adım daha atılarak özel bir özgeçmiş bankası kuruldu. Bir veri bankası haline gelen bu platform aracılığıyla MBT ve bayileri, uygun iş pozisyonlarında istihdam edilmek üzere bankada özgeçmişleri bulunan bursiyerlere ulaşıyor. Özgeçmiş bankası sayesinde bursiyerlerle mezuniyetlerinden sonra da iletişimde kalınarak süreklilik sağlanmış oluyor.

Her Kızımız Bir Yıldız projesi 2006 yılında Platin Dergisi’nin “En İyi Sosyal Sorumluluk Kategorisinde” Zirvedekiler Ödülü’nü, 2007 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) “Eğitim Kategorisinde” En İyi Sosyal Sorumluluk Altın Pusula Ödülü’nü, 2010 yılında ise Otomotiv Distrübütörleri Derneği (ODD) “ODD Satış İletişim Kategorisinde” 2010 Gladyatörleri Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü kazandı.

 

Eğtimde kız çocuklarına fırsat eşitliği

‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesi, toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle hayata geçirildi. Projenin amacı; olanakları kısıtlı, ancak çalışkan ve kısa sürede meslek sahibi olmayı amaçlayan ilköğretim okulu mezunu kız çocuklarını mesleki eğitime teşvik etmek. Kız çocuklarının eğitime katılımını artırma ve eğitimde cinsiyet eşitliğine katkı sunma çalışmaları kapsamında, meslek lisesi öğrencilerine burs veren Mercedes-Benz Türk,  onlara staj imkânı sağlıyor ve mezuniyet sonrasında başarılı olanları şirket ihtiyaçları doğrultusunda istihdam ediyor.

mbt yildiz kizlar mbt

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."