• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yıldız kızlar İstanbul’da buluştu

31 Temmuz 2017
Yıldız kızlar İstanbul’da buluştu

MERCEDES-BENZ TÜRK VE ÇYDD’NİN ‘HER KIZIMIZ BİR YILDIZ’ PROJESİ 13 YAŞINDA!

Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD), 2004 yılında hayata geçirdiği  “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında desteklenen öğrencilerden bir grup, geleneksel İstanbul buluşmasında bir araya geldi.

TÜRKİYE’de kuruluşunun 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılında hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında desteklenen kız öğrencilerden bir grup, geleneksel bir etkinlik olan yaz buluşması için geçen hafta İstanbul’da ağırlandı. Her yıl farklı illerden davet edilen öğrenciler bu yıl, Kırklareli, Sinop, Uşak, Burdur ve  Mersin’den geldi. Bir haftalık program kapsamında Prof. Dr. Türkan Saylan’ın mezarını ziyaret eden Yıldız Kızlar, daha sonra Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı gezerek Mercedes-Benz Türk yönetim ekibi ve Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün ile tanışma imkânı buldular. İstanbul’da bulundukları sürede çeşitli müzeleri ziyaret eden Yıldız Kızlar, İstanbul Boğazı’nda tekne turuna da çıkarak şehrin Boğaz hattındaki tarihi yapılarını görme ve tanıma fırsatını da buldular. Proje kapsamında Feriye Lokantası’nda düzenlenen basın buluşmasına ise Yıldız Kızlar’ın yanı sıra Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin yöneticileri katıldı. Kahvaltı sırasında ziyarete Bolu’dan katılan bir bursiyer katılımcılara keman dinletisi sundu.

 

Sülün: “Desteğimiz uzun yıllar devam edecek”

Toplantıya ev sahipliği yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Yıldız Kızlar ile her yıl olduğu gibi bu yıl da bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Şirketimizin kuruluşunun 50. yıldönümünü kutladığımız 2017 yılında, ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesi 13. yılını tamamladı. Bugüne kadar yürüttüğümüz en uzun soluklu çalışmalardan biri olan ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ kurumsal sosyal sorumluluk projemize verdiğimiz desteğin her geçen yıl gelişerek daha uzun yıllar devam edeceğini bilmenizi isterim. Sevgili kızlarımız, azminiz ve başarılarınız ile gurur duyuyoruz. Gelecekte topluma önemli katkılarınız olacak; biz buna inanıyoruz. Sizlerin de kendinize güvenmenizi, zorluklarla mücadele etmenizi ve toplumda hak ettiğiniz yere gelebilmenizi diliyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak yetişmenizde az da olsa bir katkımız oluyorsa ne mutlu bize. Bu vesileyle burada sizlerin huzurunda projeye olan katkılarından ötürü Sayın Prof. Aysel Çelikel ve ekibine, bayilerimize ve Mercedes-Benz Türk ailesine tekrar teşekkür ediyorum. Yıldız Kızlarımız, hepinize gelecekte başarılar diliyorum.”

 

Çelikel: “Kız çocuklarının eğitimi için geliştirilen çok anlamlı bir proje…”

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise “Her çocuğun, her insanın çağdaş bir eğitime ve insana yaraşır bir yaşam biçimine hakkı olduğu bilinciyle, uzun yıllardır toplum hizmeti veriyoruz. Her Kızımız Bir Yıldız projesi eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanamayan kız çocuklarının eğitimi için geliştirilen çok anlamlı bir proje. Kız çocuklarının okullaşması çocuk yaştaki evliliklerin önlenmesinin tek yoludur. Toplumun gelişmesinde kız çocuklarının ve kadınların eğitimi için verilen katkı çok değerlidir. Bugüne kadar binlerce kızımız bu büyük projeden yararlandı ve yararlanmaya devam ediyor. Mercedes- Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün’e,  daha önceki yöneticilere ve projenin yürütülmesinde emeği geçen Mercedes’li ve ÇYDD’li bütün arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

“Her Kızımız Bir Yıldız” projesi 2006 yılında Platin Dergisi’nin “En İyi Sosyal Sorumluluk Kategorisinde” Zirvedekiler Ödülü’nü, 2007 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) “Eğitim Kategorisinde” En İyi Sosyal Sorumluluk Altın Pusula Ödülü’nü, 2010 yılında ise Otomotiv Distrübütörleri Derneği (ODD) “ODD Satış İletişim Kategorisinde” 2010 Gladyatörleri Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü kazandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."