• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yeni kurmaylar 2017 için iddialı

12 Aralık 2016
Yeni kurmaylar 2017 için iddialı

Göreve yeni atanan MAN kurmayları, ilk basın toplantısında 2016 değerlendirmesi yaptı ve şirketin 2017 hedeflerini paylaştı. Can Cansu, MAN’ın önümüzdeki yıl otobüste büyük işlere imzasanı atacağını söyledi.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’de, geçtiğimiz aylarda kritik atamalar yapılmıştı. Göreve yeni atanan şirketin üst düzey yetkilileri, geçen hafta İstanbul’da bir basın toplantısı düzenledi. Kahvaltılı toplantıda, MAN’ın 2016 pazar performansı ve gelecek hedefleriyle ilgili bilgiler gazetecilerle paylaşıldı.

İlk sözü alan  Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, 2016 yılında seyahat otobüsü pazarının, 1.000 adetlik beklentilerin de üzerinde yaklaşık 1.150 adetlik toplam satış rakamı ile biteceğini belirterek şöyle konuştu: “Otobüs pazarı, yaşanan sosyo-ekonomik hareketliliğe karşın 2016’da bir önman-cannceki yılki büyüklüğünü korudu. MAN olarak, pazarda yüzde 17 civarında bir pay bekliyoruz.

Sektör artık neredeyse tamamen 2+1 VIP otobüse dönüyor. MAN olarak, 38 koltuklu 2 aks 12 metrelik otobüsümüzle işletmeciye önemli avantajlara sahip bir ürün sunabiliyoruz. Standart koridorsuz yapısı, yolcu bölümündeki tavan yüksekliği, ileri teknoloji, ultra ince ve ergonomik yolcu koltukları ile kendi segmentinin en ferah araçlarından birisi olan MAN Lion’s Coach EfficientLine, sunduğu tüm bu  avantajlarla en çok talep edilen model konumunda. İlk 2 yılında 250 adedin üzerinde satarak, sektörün ilgi ve takdirini rakamsal olarak da teyit etti. Hem MAN hem de NEOPLAN markalarında sunduğumuz EfficientLine tipi otobüslerimiz, ciddi yakıt tasarrufu ile de sektörün tam da ihtiyaç duyduğu kârlılık sorununa getirdiği güçlü çözüm ile yeni bir dönem başlatmış oldu.

 

NEOPLAN Tourliner’ın lansmanı

Hannover IAA Commercial Vehicles’da yeni ve geleceğe yönelik portföyünü sergilediğini de hatırlatan Can Cansu, “MAN’ın premium yolcu otobüsü ailesi NEOPLAN Tourliner’ın en son üyesinin tanıtımının yanı sıra MAN’ın, Lion’s markasına odaklanan yeni iç ve dış tasarımı, yeni güç seviyelerine erişen motorlar ve ince ayarlı transmisyonlar ile tamamlanıyor.

NEOPLAN Tourliner, üst sınıf yolcu otobüsleri alanında yeni bir model ile küresel otobüs pazarında görücüye çıktı. Esnek kullanım alternatifleri, çok sayıdaki yardım sistemleri ve mükemmel verimi, NEOPLAN Tourliner’ı alanında gerçekten öne çıkarıyor. NEOPLAN’ın tüm yeni otobüs modelleri de aynı düşük tüketim seviyelerini korurken daha fazla tork ve optimize edilmiş aktarma organları sayesinde daha fazla verim sağlayan geliştirilmiş motor ve şanzıman fonksiyonlarından yararlanıyor.

MAN otobüslerinin bazı modellerinin yanı sıra tüm NEOPLAN modelleri, sadece Türkiye’de üretiliyor. Tüm MAN yolcu otobüsü ve şehirlerarası otobüs şasisi, aynı zamanda, güvenliğe, konfor ve randımana katkı sağlayan en son yardım sistemlerini de içeriyor. IAA’da bu alanda sunulan bir diğer inovasyon da en son nesil önleyici seyir kontrol sistemleri alanında. Artık MAN ve NEOPLAN otobüslerinin yakıt tüketiminin daha da optimize edilmesini sağlayan EfficientRoll serbest tekerlek özelliğini de ilk kez içeren MAN EfficientCruise da IAA’da tanıtıldı. MAN ve NEOPLAN otobüsleri, her segmentde uzun mesafe ulaştırma hizmetleri için şart koşulan erişilebilirlik gereksinimlerini de tamamıyla karşılıyor” dedi.

 

TOPUSED ile büyük başarı

İkinci El Satış Direktörü Aydın Yumrukçal ise, dünyanın birçok ülkesinde TopUsed merkezi bulunduğunu belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’de Ankara ve İstanbul Asya yakasında iki merkez lokasyonumuzla birlikte İstanbul İkitelli, Ankara Kayaş, İzmir ve Konya’daki ilave satış noktalarımız ile toplam 6 merkezde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 2017’de 8 ve daha sonraki yıllarda ise 10 merkeze ulaşmayı hedefliyoruz.

Mevcut merkezlerimiz, bayilerimizle entegreli olarak tüm Türkiye’yi kapsıyor, tüm TopUsed araçlarına MAN Yetkili Servis güvencesi de sunuyor. MAN TopUsed, tüm markalarda alım – satım yapıyor. Bize gelen araçlar, yapılan bağımsız ekspertiz raporları araçlar elden geçirilerek, bazı 2. fel araçlarımız da, sıfır araçlarımızda olduğu gibi komple garantili ve bakım paketli satışa sunuluyor.  Müşterilerimize, uzatılmış araç garantileri, özel finansman çözümleri, uygun onarım ve bakım sözleşmeleri ile araç modifikasyonları gibi kişiye özel hizmetler sunup istediği araca sahip olmalarını sağlıyoruz. Hem 2. el araçlar, hem finansal açıdan sunduğumuz avantajlarla, aracını yenilemek isteyen bireysel müşterilerimiz ve filosunu yenilemek isteyen kurumsal müşterilerimize de çok önemli takas imkanları sağlıyoruz.

Dünyanın bir çok ülkesindeki MAN TopUsed merkezlerimizde tüm kamyon, otobüs tüm marka ve modellerin 2. el ticari araçların alım ve satış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Satışa sunulan araçlar ve araçlara ait özellikler, MAN TopUsed organizasyonuna dâhil olan tüm ülkelerde ortak olarak görüntülenebilmekte ve satışa sunulmaktadır. Her ne kadar Türkiye, uluslararası 2. el pazarına kapalı da olsa biz, MAN TopUsed organizasyonunun bu ağı sayesinde araçlarımızı başka pazarlara da satma imkânını sahibiz”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."