• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yeni AŞTİ için hazırlık yapmalıyız

1 Kasım 2016
Yeni AŞTİ için hazırlık yapmalıyız

BUNDAN önceki yazımda da altını kalın çizgilerle çizerek söylemiştim; Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali, konumu, toplu ulaşımla entegrasyonu ve fiziki yapısıyla Türkiye’nin en çok örnek alınması gereken otogarların başında yer alıyor.

Bu otogarın, istendiği taktirde sektöre daha uzun yıllar hizmet verebileceğini de tekrar tekrar söylemek istiyorum.

Ancak idari karar; Ankara Büyükşehir Belediyesi, otogarın taşınmasına karar vermiş ve otogarın yeri olarak da Mamak’ı işaret etmiştir. Kararı doğru bulmasak da, bu konuda elimezden geleni yapsak da, bu saatten sonra çok şeyin değişebileceğine kimse inanmıyor.

İhalesi bile yapılan yeni AŞTİ’nin iki yıl içerisinde hizmete gireceği ifade ediliyor. Çok gibi görünse de, bir otogarın taşınması söz konusu olduğu için zaman aslında çok kısa.

Göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş oluyor; otogar da hizmete başlamış oluyor.

Şimdi bu noktada ne yapmamız gerektiği büyük önem kazanıyor.

Madem taşınacağız ve bundan geri dönüş yok, o zaman yeni AŞTİ ile ilgili neler yapabileceğimize odaklanmalıyız.

Mevcut AŞTİ’de gerek derneklerimiz, gerekse kooperatif ve şirketlerimizle son derece etkiliyiz. Bu yapılanmalar sayesinde esnaf hem maddi açıdan ezilmiyordu hem de rahat edebiliyor.

Bu nedenledir ki, esnaflar bu yapılanmalara sahip çıkıyor. Bu oluşumlarla Mamak’ta yapılacak yeni AŞTİ’de de etkili olmak istiyoruz; ham maddi olarak hem de temsili bir güç olarak…

Ankara Otobüs Terminal İşletmeleri Taşıma Turizm Ticaret Anonim Şirketi, bu kapsamda yeni bir havuz oluşturup, ortak kabul etmeye başladı.

Bu ortaklıkla yer almak isteyen esnaf arkadaşlar, günlük olarak havuza 30 lira yatırmak durumunda. İsteyen arkadaşlarımız buna dahil olabilir.

Son olarak şunu söylemek istiyorum: AŞTİ esnafı, her zaman birlk ve beraberlik içerisinde olmuş, birlikte hareket etmesini bilmiştir.

Mevcut AŞTİ’de böyleydi, yeni yapılacak AŞTİ’de de böyle olmalı ve ben böyle olacağına inanıyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."