• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

…VE NETA, Türkiye’nin 923. Ar-Ge Merkezi oldu

30 Temmuz 2018
…VE NETA, Türkiye’nin 923. Ar-Ge Merkezi oldu

Mobil uydu ve haberleşmedeki başarısını savunma sanayine de taşıyan NETA Elektronik, bakanlık tarafından Türkiye’nin 923. Ar-Ge Merkezi olarak tescil edildi. Genel Müdür Şengiz, “Ar-Ge merkezimiz ile uluslararası alanda da büyük işlere imzamızı atacağız” dedi.

KATMA değeri yüksek ürün ve teknolojilere odaklanan Türkiye’nin global markalarından NETA Elektronik, başarısını önemli bir belge ile daha taçlandırdı. Uydu ve haberleşme antenleri alanında öncü çalışmalara imzasını atan NETA, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Ar-Ge Merkezi” olarak tescillendi.

Kurulduğu 1987 yılından beri, teknolojik ve yenilikçi yaklaşımıyla Ar-Ge çalışmalarına büyüyen bir hızla devam eden NETA, böylelikle Türkiye’nin 923. Ar-Ge merkezi olma başarısını gösterdi. Çok sayıda Ar-Ge projesine başarıyla imza atan firma, kendi geliştirdiği ürünleri 30’u aşkın ülkeye ihraç ederek yüksek katma değer oluşturuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan NETA Elektronik Genel Müdürü Murat Şengiz, sektörün öncü firması olarak her zaman Ar-Ge’ye çok büyük önem verdiklerini, bu alanda sürekli yatırım yaptıklarını belirterek, “NETA olarak, ileri teknolojiler geliştirerek yüksek performanslı ürünler tasarlıyoruz.

Ar-Ge yaklaşımımız ile desteklediğimiz üretim üstünlüğümüzün yanı sıra tecrübemizle de adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz. NETA AR-GE Merkezi olarak hedefimiz ise yerli ürün geliştirmenin yanında uluslararası pazarda da öncülük ve farklılık yaratacak teknolojileri geliştirerek yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak ve ulusal katma değerimizi çok daha arttırmaktır” dedi.

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN