• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

…VE 3’üncü Havalimanı’na ‘HAVAİST’ seferleri başlıyor

30 Ekim 2018
…VE 3’üncü Havalimanı’na ‘HAVAİST’ seferleri başlıyor

20 adet ‘Havaist’ otobüsü, 5 hat üzerinden İstanbul Yeni Havalimanı’na yolcu taşıyacak. Ulaşım, 29 Ekim-31 Aralık arasında yüzde 50 indirimli olurken, havalimanı otoparkı da iki ay ücretsiz olacak.

İSTANBUL Yeni Havalimanı, 29 Ekim itibariyle ‘kısmi’ olarak hizmet vermeye başlayacak. Söz konusu tarih itibariyle, havaalanına bagajlı lüks otobüslere yolcu transferi de start almış olacak. İhaleyi kazanan İstanbul Otobüs A.Ş.’ye ait ‘Havaist’ otobüslerinin tanıtımı, geçtiğimiz hafta yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, tanıtım toplantısında taşımacılıkla ilgili detayları da paylaştı. Yeni Havalimanı’na toplu ulaşımın yılbaşına kadar yüzde 50 indirimli olacacağını belirten Uysal, “Havalimanı’na 18 ayrı noktadan 150 otobüs ile hizmet vereceğiz. Bu noktalar belirlenirken raylı sistemler, metrobüs, minibüs, deniz ulaşımı gibi transfer merkezleri dikkate alınarak hesaplandı. Yolcularımıza en iyi kalitede lüks taşımacılık hizmeti vermek istiyoruz. Bu konuda Euro 06 modeli sıfır lüks otobüsleri tercih ettik” dedi.

Yolcuların hızlı ve konforlu ulaşımı için her şeyin hazır olduğunu ifade eden Uysal, “Yeni Havalimanı’na ulaşımı en güzel şekilde planladık. 31 Aralık’a kadar 5 ayrı noktaya uçuş hattı var Yeni Havalimanı’ndan. Biz de 5 noktaya 20 otobüsle hizmet vereceğiz. Yılbaşından itibaren bütün uçuşların Yeni Havalimanı’ndan yapılması halinde hizmet noktalarını, sefer ve otobüs sayısını artıracağız. Bizim her şeyimiz hazır” dedi. Ulaşım ücretlerinin mesafeye göre değiştiğini belirten Uysal, “En kısa mesafenin ücreti 12 TL en uzun mesafenin ücreti ise 30 TL. Ödemeler İstanbulkart ile yapılacak” diye konuştu.

Ücretsiz internet hizmetinin de verileceğini söyleyen Uysal, “Yolcularımızın otobüslerin nereden, saat kaçta kalkacağı, en yakın otobüs durağı, ücret tarifesi gibi bilgilere akıllı telefonlardan ulaşabileceği bir sistem kuruyoruz. Bu hatta 5 yaş üstü araç kullanılmayacak. Otobüsler, yolcuların bagajlarını rahatlıkla koyabileceği genişlikte olacak” dedi.

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN