• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

UMUT KURBAN’DA! Tabii yıllık izin iptali kalkarsa!

9 Ağustos 2016
UMUT KURBAN’DA! Tabii yıllık izin iptali kalkarsa!

Turizm Bakanı Avcı, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını işaret etti. Haber güzel; ancak hem turizmciler hem de şehirlerarası otobüsçüler, bayram öncesi yıllık izin iptalinin de kalkmasını ümit ediyor. İşte bu olursa, kayıp bir nebze olsun telafi edilmiş olur.

TÜRKİYE’nin geleceğine kasteden hain darbe girişiminin ardından, 18 Temmuz’da kamunun tamamında, özel sektörün de önemli kısmında yıllık izinler durdurulmuştu. Söz konusu vatan olunca gerisi teferruat tabii de; diğer taraftan bu karar, yaz sezonunu da bitirmiş oldu. Büyük beklentiler içerisinde olan turizmciler ve şehirlerarası otobüsçüler, büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Öyle ki; bu seneki sezon, sadece 9 günlük Ramazan Bayramı tatili ile sınırlı oldu. Bu sektörlere doping artık şart! Hep ‘teşvik’ deniliyor ya; yapılabilecek en güzel teşvik yeni tatil olanakları sağlamak…

PEKİ ‘teşvik’ olarak neler yapılabilir: Birincisi Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılabilir ki; Bakan Nabi Avcı ‘olacak’ dedi. Bunun yanı sıra bayram öncesi yıllık izin iptalleri kaldırılabilir ve milyonların tatile çıkması sağlanabilir. Diğer taraftan turizmci ve otobüsçüde çok büyük bir beklenti daha var; okulların açılışının 2 hafta ertelenmesi… İşte tüm bunlar ciddi kan kaybeden turizmci ve otobüsçüye doping olabilir. Hükümet kısa sürede kamudaki ‘ifraz’ı temizler ve bu konuda gerekli adımları atarsa, sektörler 15 Temmuz’da yediği darbenin olumsuz etkilerini üzerinden atabilir. Beklenti var, umut var!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."