• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ülke turizmi eski günlerini arıyor…

24 Nisan 2017
Ülke turizmi eski günlerini arıyor…

TURİZME verilen önemi göstermek ve turizm bilincini geliştirmek amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ‘Turizm Haftası’ kutlanır. 1976 yılından bu yana çeşitli etkinliklere sahne olan Turizm Haftası, bu sene de yurdun dörtbir yanında kutlandı. Bu vesile ile ülkemizin ve turizm camiamızın haftasını kutluyor; bol turistli ve bereketli bir sezon temenni ediyorum. Bu arada, geçen gün ülke turizmi ile ilgili çarpıcı bir haber dikkatimi çekti.

Bunun detaylarını siz okurlarımla paylaşmak istiyorum. Dünya Turizm Raporu’na göre Türkiye; toplam dünya turizm pazarının yüzde 3.5’lik, Avrupa pazarında ise yüzde 6.8’lik ciddi bir paya sahip. En çarpıcı rakam ise şu: 2010 ve 2016 yılları arasında Türkiyemizi tam 225 milyon yabancı turist ziyaret etmiş. Bu rakamlarla dünyanın en çok ziyaret edilen 6’ncı ülkesi olmuşuz. Bunlar, ülke turizmi açısından gurur verici rakamlar.

Ancak üzen rakamlar da yok değil; turist sayısı ve turizm geliri 2016’da, bir önceki yıla oranla yaklaşık üçte bir oranında azaldı. Referandum bitti; ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Umarım ülkemiz yeniden normalleşir ve 2017’de turizm eski günlerine kavuşur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."