• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ulaşımdaki son gelişmeler IPRU’nun Bosna seminerinde masaya yatırıldı

17 Ocak 2017
Ulaşımdaki son gelişmeler IPRU’nun Bosna seminerinde masaya yatırıldı

IPRU’nun Bosna Hersekli üyesi KOMORABİH, ulaştırma bakanlığı ile ortaklaşa ‘Uluslararası Taşımacılıktaki Güncel Gelişmeler’in ele alındığı 3 günlük seminer düzenledi…

TÜRKİYE merkezli yegane uluslararası sivil toplum kuruluşumuz IPRU, Bosna Hersek’te önemli bir etkinliğin düzenleyicisi oldu. Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği’nin (IPRU) Bosna Hersek’teki üyesi Bosna Hersek Dış Ticaret Odası (KOMORABİH), Ulaştırma Bakanlığı ile geleneksel “Uluslararası Taşımacılıktaki Güncel Gelişmeler’’ seminerini gerçekleştirdi. Seminere; uluslararası yük ve yolcu taşımacılığı yapan 150’yi aşkın firmadan 200 üst düzey yönetici katıldı. 3 gün devam eden seminerde; IPRU Türkiye’den Uluslararası İlişkiler Uzmanı Koray Bildik’in yanı sıra Bosna Hersek, Sırbistan, Slovenya ve Hırvatistan’daki üye derneklerin temsilcileri de hazır bulundu.

Seminerdeki oturumları ise IPRU Yönetim Kurulu Üyesi Sabrina Teskeredzic yönetti.

Toplantının ilk gününde, Bosna Hersek Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı üst düzey bürokratları, ‘Uluslararası Taşımacılıktaki Yasal Prosedürleri ve Yönetmelikleri’ katılımcılara aktardı.  İkinci günde IPRU’nun Hırvatistan üye derneği olan Hırvatistan Ulaştırma Derneği (HUP-CEA) temsilcisi Marijan Banelli, Avrupa Birliği Parlementosu’ndaki ‘Ulaştırma Lobisi’nin önemi hakkında sunum gerçekleştirdi. Son günkü oturumda ise IPRU’nun Sırbistan üyesi olan Panontransport Genel Sekreteri ve aynı zamanda IPRU Yönetim Kurulu Üyesi olan Mirko Vucinic ‘Avrupa’daki Yolcu Taşımacılığının Serbestleşmesi ve Rekabet’ konulu bir sunum yaptı. Ayrıca her oturumdan sonra katılımcıların soruları yanıtlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN